Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Kino Sokol v sobotu hostí Festival malých vinařů

Úterý, 29. března 2022 09:55

Po dvouleté pauze vynucené covidovou pandemií se v Kladně v sobotu 2. dubna uskuteční třetí ročník Festivalu malých vinařů. Akce pro všechny milovníky dobrého vína probíhá už tradičně v prostorách kina Sokol a ve vyhřívaném stanu na dvoře. Připravena je prezentace 11 malých vinařství z Moravy i z Čech, o odpolední zábavu se postará cimbálová muzika Buštěhradišťan.

Kino Sokol v sobotu hostí Festival malých vinařů (Foto: KL)

Návštěvníci budou mít od 10 do 19 hodin dopoledne možnost ochutnat výběr vín rodinných vinařství z pěti vinařských oblastí. Stejně jako v minulých ročnících se pořadatelé snaží zajistit, aby vína prezentovali přímo vinaři – i díky tomu si návštěvníci mohou o procesu výroby či místě původu vína popovídat s těmi nejpovolanějšími.

„Zhruba třetina vinařů se na Kladně představí prvně, u zbytku jsme vybírali z účastníků předchozích ročníků,“ říká Robert Kindl ze spolku Klub přátel vína Kladno, který festival pořádá. „Zaměřujeme se na malé rodinné vinaře, jejichž víno nemáte moc šanci ochutnat, pokud nezajedete přímo do sklípku,“ upřesňuje Kindl s tím, že loňský ročník se nadmíru vydařil. Během festivalu bude dostupná také pestrá nabídka občerstvení a možnost posedět s přáteli ve vyhřívaném stanu na dvoře kina.