SAMK
ČSAD KLADNO
 • Restaurace Sleťák
 • Farmářské trhy
 • SOU a SOŠ Kladno

Kladno má schválený historicky nejvyšší rozpočet pro tento rok

Pondělí, 28. března 2022 12:59

Radnice bude v roce 2022 hospodařit s předpokládanými příjmy a výdaji ve výši téměř 2,7 miliardy korun. Na investice do rozvoje města směřuje rekordních bezmála 850 milionů korun. Letošní rozpočet je opravdu prozatím tím historicky nejvyšším.

Kladno má schválený historicky nejvyšší rozpočet pro tento rok (Foto: KL)

Město Kladno investuje do celkového zlepšení dopravní situace a plánuje proto i výstavbu kruhových objezdů u Kauflandu a ulic Vodárenská, Americká a Milady Horákové. Na stavbu či modernizaci chodníků, parkovišť, silnic ale například i cyklostezek a nových parkovacích automatů plánuje Kladno vynaložit celkem přes 200 milionů.

Zahájena bude první etapa revitalizace třídy TGM, která počítá s úpravami její horní části u Sokolovny – přesněji od Tyršovy ulice až po budovu takzvaného gastronomu. V budoucnu na tento úsek navážou související úpravy náměstí Svobody. Už nyní probíhají práce na rekonstrukci padesátimetrového plaveckého bazénu na letním koupališti Sletiště, jeho stávající kachličkový obklad nahradí nerezová vana a okolí bazénu projde celkovou rekultivací. Koupaliště bude hotové a znovu otevřené v červenci. Revitalizace se dočká také prostor a přilehlé komunikace před samotným areálem Sletiště. Rozpočet počítá zhruba 85 miliony také s rekonstrukcemi budov škol a školek. Mezi nejvýraznější investice patří dokončení rekonstrukce zimního stadionu.

„Tyto investice vylepší infrastrukturu města a budou sloužit Kladeňákům na desítky a desítky let dopředu. Od některých opozičních zastupitelů opakovaně znějí nepravdy o nezodpovědném zadlužovaní města, což je holý nesmysl. A navíc od zástupců strany, která má politické vedení ve Středočeském kraji, kde se z úvěru dělají veškeré investice. My úvěrem financujeme ani ne polovinu z nich. Náš rozpočet je naprosto zdravý,“ konstatoval náměstek primátora Přemysl Mužík.

Navýšení prostředků o téměř 50 milionů korun pro městskou policii potvrzuje, že bezpečnost občanů považuje radnice za jednu ze svých priorit. Strážníci se pod novým vedením stávají pilířem města v boji proti růstu kriminality a pomáhají zajišťovat klidný život v ulicích. Nyní mají lepší podmínky a motivaci pro kvalitní práci, mohli navýšit své počty, rozšířit vozový park i modernizovat vybavení. Město také formou dotací podporuje řadu organizací ve sportovní, kulturní i sociální oblasti. 

„Rozpočet není jen o nynějších investicích, ale o celkovém rozvoji města do budoucna,“ zdůraznil Milan Volf a potvrdil, že je město Kladno připraveno zúčastnit se dražby bývalého hotelu LaPark, kde by mohl vzniknout například dům sociálních služeb, či jednat o odkoupení pozemků u Čabárny od rodiny Lážňovských. Ty by tak navázaly na areál Záchranné stanice AVES a Naučného střediska ekologické výchovy Kladno založeného městem.

Na podporu humanitárních projektů v souvislosti s válkou na Ukrajině byly zatím uvolněny dva miliony korun z desetimilionové rozpočtové rezervy. Vedení města je připraveno rychle reagovat na vývoj situace a alokovat další prostředky na humanitární projekty.


 1. krimi

  Kladenští strážníci hlídají Bažantnici před pytláky a chrání majetek

 2. pozvánka

  Zoopark Zájezd navštíví v sobotu pohádkové bytosti

 3. pozvánka

  Den zdraví v kladenské nemocnici se uskuteční ve čtvrtek

 4. zprávy

  Studenti kladenské zdrávky se podívali do německého plastinária v Gubenu

 5. foto

  Budova kladenského gymnázia je opáskovaná, řidiči přeparkujte si, chodci pozor

 6. zprávy

  Řidiči pozor! Na trase Kladno-Slaný narazíte na dopravní komplikace

 7. zprávy

  Kladenské trhy ve středu nebudou s ohledem na počasí

 8. krimi

  Pomozte policii ztotožnit muže, vybral peníze ukradenou kartou

 9. sport

  V Kladně se hokejová mládež sjednocuje, aby byla zase úspěšná

 10. video

  Na Sletišti se v neděli odehrál další dětský den, podívejte se na video

 11. krimi

  Vážnou dopravní nehodu na obchvatu Slaného nepřežili dva lidé

 12. krimi

  Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

 13. video

  Atletický stadion ve Slaném se proměnil v den dětských radostí

 14. pozvánka

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 15. povidka

  Muzejnice Hana doporučuje ka ve Slaném zajít za zábavou a poučením

 16. foto

  FOTO: Středočeští hasiči zachránili leguána z koruny stromu

 17. zprávy

  Kraj přispěje na obnovu přivaděče pitné vody do Kladna

 18. zprávy

  Den dětského úsměvu bude už po čtrnácté na kladenském Sletišti

 19. zprávy

  Dětský den ve Slaném bude plný sportu a zábavy

 20. zprávy

  O žáky SOŠ a SOU Kladno z náměstí Edvarda Beneše je zájem