ČSAD KLADNO
 • Rebuy Stars
 • Ples města Kladna
 • Den otevřených dveří

Kladno má schválený historicky nejvyšší rozpočet pro tento rok

Pondělí, 28. března 2022 12:59

Radnice bude v roce 2022 hospodařit s předpokládanými příjmy a výdaji ve výši téměř 2,7 miliardy korun. Na investice do rozvoje města směřuje rekordních bezmála 850 milionů korun. Letošní rozpočet je opravdu prozatím tím historicky nejvyšším.

Kladno má schválený historicky nejvyšší rozpočet pro tento rok (Foto: KL)

Město Kladno investuje do celkového zlepšení dopravní situace a plánuje proto i výstavbu kruhových objezdů u Kauflandu a ulic Vodárenská, Americká a Milady Horákové. Na stavbu či modernizaci chodníků, parkovišť, silnic ale například i cyklostezek a nových parkovacích automatů plánuje Kladno vynaložit celkem přes 200 milionů.

Zahájena bude první etapa revitalizace třídy TGM, která počítá s úpravami její horní části u Sokolovny – přesněji od Tyršovy ulice až po budovu takzvaného gastronomu. V budoucnu na tento úsek navážou související úpravy náměstí Svobody. Už nyní probíhají práce na rekonstrukci padesátimetrového plaveckého bazénu na letním koupališti Sletiště, jeho stávající kachličkový obklad nahradí nerezová vana a okolí bazénu projde celkovou rekultivací. Koupaliště bude hotové a znovu otevřené v červenci. Revitalizace se dočká také prostor a přilehlé komunikace před samotným areálem Sletiště. Rozpočet počítá zhruba 85 miliony také s rekonstrukcemi budov škol a školek. Mezi nejvýraznější investice patří dokončení rekonstrukce zimního stadionu.

„Tyto investice vylepší infrastrukturu města a budou sloužit Kladeňákům na desítky a desítky let dopředu. Od některých opozičních zastupitelů opakovaně znějí nepravdy o nezodpovědném zadlužovaní města, což je holý nesmysl. A navíc od zástupců strany, která má politické vedení ve Středočeském kraji, kde se z úvěru dělají veškeré investice. My úvěrem financujeme ani ne polovinu z nich. Náš rozpočet je naprosto zdravý,“ konstatoval náměstek primátora Přemysl Mužík.

Navýšení prostředků o téměř 50 milionů korun pro městskou policii potvrzuje, že bezpečnost občanů považuje radnice za jednu ze svých priorit. Strážníci se pod novým vedením stávají pilířem města v boji proti růstu kriminality a pomáhají zajišťovat klidný život v ulicích. Nyní mají lepší podmínky a motivaci pro kvalitní práci, mohli navýšit své počty, rozšířit vozový park i modernizovat vybavení. Město také formou dotací podporuje řadu organizací ve sportovní, kulturní i sociální oblasti. 

„Rozpočet není jen o nynějších investicích, ale o celkovém rozvoji města do budoucna,“ zdůraznil Milan Volf a potvrdil, že je město Kladno připraveno zúčastnit se dražby bývalého hotelu LaPark, kde by mohl vzniknout například dům sociálních služeb, či jednat o odkoupení pozemků u Čabárny od rodiny Lážňovských. Ty by tak navázaly na areál Záchranné stanice AVES a Naučného střediska ekologické výchovy Kladno založeného městem.

Na podporu humanitárních projektů v souvislosti s válkou na Ukrajině byly zatím uvolněny dva miliony korun z desetimilionové rozpočtové rezervy. Vedení města je připraveno rychle reagovat na vývoj situace a alokovat další prostředky na humanitární projekty.


 1. zprávy

  Soutěž o nelevné rodiné vstupenky do Lumina parku

 2. zprávy

  Kladenská energetika přehledně v městském newsletteru

 3. zprávy

  Do Hornického skanzenu Mayrau se vrací Masopust

 4. zprávy

  Kemp vítězů míří opět do města Slaný za podpory olympioniků

 5. krimi

  Viditelnost v provozu je letošní téma akce Besipu a slánských strážníků

 6. zprávy

  Ve středních Čechách se rozjedou masopustní reje

 7. foto

  Kladenští Rytíři si pozvali na svůj led klub Miners

 8. krimi

  Kladenští strážníci předali spravedlnosti tři osoby v pátrání

 9. sport

  Ledovou plochu v Kladně pod otevřeným nebem můžete navštívit do konce ledna

 10. pozvánka

  V Kladně se chystá vernisáž výstavy Jindřicha Štreita

 11. krimi

  V jednom dni zastavili kladenští strážníci hned dvakrát mladíka s drogou v těle

 12. zprávy

  Zdravotní sestra je nedostatková. Kladenská nemocnice nabízí až půl milionu za nástup

 13. zprávy

  V únoru máte poslední možnost navštívit Lumina Park, svět statisíců světýlek

 14. sport

  Divadlo ve Slaném bylo opět dějištěm ocenění sportovců roku

 15. zprávy

  Kladensko zasypal první letošní sníh. Silničáři vyjeli se vším, co mají k dispozici

 16. pozvánka

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 17. zprávy

  Udělte svůj hlas osobnostem Středočeského kraje nominovaným na Cenu hejtmanky 2022

 18. zprávy

  Dan hledá nový domov, pomůžete mu?

 19. zprávy

  Slánské muzeum věnovalo vzpomínku svému významnému občanovi

 20. foto

  Další netradiční den otevřených dveří na SOŠ a SOU, Kladno, náměstí E. Beneše