Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Kladno má schválený historicky nejvyšší rozpočet pro tento rok

Pondělí, 28. března 2022 12:59

Radnice bude v roce 2022 hospodařit s předpokládanými příjmy a výdaji ve výši téměř 2,7 miliardy korun. Na investice do rozvoje města směřuje rekordních bezmála 850 milionů korun. Letošní rozpočet je opravdu prozatím tím historicky nejvyšším.

Kladno má schválený historicky nejvyšší rozpočet pro tento rok (Foto: KL)

Město Kladno investuje do celkového zlepšení dopravní situace a plánuje proto i výstavbu kruhových objezdů u Kauflandu a ulic Vodárenská, Americká a Milady Horákové. Na stavbu či modernizaci chodníků, parkovišť, silnic ale například i cyklostezek a nových parkovacích automatů plánuje Kladno vynaložit celkem přes 200 milionů.

Zahájena bude první etapa revitalizace třídy TGM, která počítá s úpravami její horní části u Sokolovny – přesněji od Tyršovy ulice až po budovu takzvaného gastronomu. V budoucnu na tento úsek navážou související úpravy náměstí Svobody. Už nyní probíhají práce na rekonstrukci padesátimetrového plaveckého bazénu na letním koupališti Sletiště, jeho stávající kachličkový obklad nahradí nerezová vana a okolí bazénu projde celkovou rekultivací. Koupaliště bude hotové a znovu otevřené v červenci. Revitalizace se dočká také prostor a přilehlé komunikace před samotným areálem Sletiště. Rozpočet počítá zhruba 85 miliony také s rekonstrukcemi budov škol a školek. Mezi nejvýraznější investice patří dokončení rekonstrukce zimního stadionu.

„Tyto investice vylepší infrastrukturu města a budou sloužit Kladeňákům na desítky a desítky let dopředu. Od některých opozičních zastupitelů opakovaně znějí nepravdy o nezodpovědném zadlužovaní města, což je holý nesmysl. A navíc od zástupců strany, která má politické vedení ve Středočeském kraji, kde se z úvěru dělají veškeré investice. My úvěrem financujeme ani ne polovinu z nich. Náš rozpočet je naprosto zdravý,“ konstatoval náměstek primátora Přemysl Mužík.

Navýšení prostředků o téměř 50 milionů korun pro městskou policii potvrzuje, že bezpečnost občanů považuje radnice za jednu ze svých priorit. Strážníci se pod novým vedením stávají pilířem města v boji proti růstu kriminality a pomáhají zajišťovat klidný život v ulicích. Nyní mají lepší podmínky a motivaci pro kvalitní práci, mohli navýšit své počty, rozšířit vozový park i modernizovat vybavení. Město také formou dotací podporuje řadu organizací ve sportovní, kulturní i sociální oblasti. 

„Rozpočet není jen o nynějších investicích, ale o celkovém rozvoji města do budoucna,“ zdůraznil Milan Volf a potvrdil, že je město Kladno připraveno zúčastnit se dražby bývalého hotelu LaPark, kde by mohl vzniknout například dům sociálních služeb, či jednat o odkoupení pozemků u Čabárny od rodiny Lážňovských. Ty by tak navázaly na areál Záchranné stanice AVES a Naučného střediska ekologické výchovy Kladno založeného městem.

Na podporu humanitárních projektů v souvislosti s válkou na Ukrajině byly zatím uvolněny dva miliony korun z desetimilionové rozpočtové rezervy. Vedení města je připraveno rychle reagovat na vývoj situace a alokovat další prostředky na humanitární projekty.