Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Kladenští strážníci zadrželi vandala, který poškodil zaparkované vozidlo

Čtvrtek, 10. března 2022 10:48

V úterý večer oznámila žena na tísňovou linku kladenských strážníků, že z okna pozoruje zřejmě opilého muže, který začal ničit její zaparkované vozidlo. Na místo ihned vyjela hlídka strážníků a do pátrání po vandalovi se zapojil i operátor městského kamerového dohlížecího systému.

Kladenští strážníci zadrželi vandala, který poškodil zaparkované vozidlo (Foto: MP Kladno)

Podezřelý muž byl zjištěn na náměstí Sítná, odkud odcházel na zastávku městské dopravy. „Popis pachatele byl operátorem kamer předán hlídkám v terénu. Strážníci muže na zastávce zjistili a vyzvali ho k prokázání totožnosti. Tu hlídce sdělil pouze ústně,“ uvedla mluvčí Městské policie Kladno Alena Purkytová.

Při jednání se strážníky se chování muže rychle změnilo. Začal strážníkům vulgárně nadávat, urážet je a vzápětí jednoho člena hlídky vyzval k pěstnímu souboji se slovy: “Pojď na fajt, pojď jeden na jednoho“ a snažil se strážníka fyzicky napadnout. Na to hlídka zareagovala použitím donucovacích prostředků a agresor skončil s pouty na rukou. Na místo byla přivolána Policie České republiky, která si muže převzala k dalšímu šetření.

Mezi tím se k vozidlu dostavila majitelka, aby jistila škody, které muž svým chováním způsobil. Pachatel ulomil zpětné zrcátko na straně spolujezdce, promáčkl a poškrábal zadní dveře a druhé zpětné zrcátko, které se nejspíše také snažil ulomit.