Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Kladno podporuje studentskou iniciativu na pomoc Ukrajině

Středa, 2. března 2022 07:04

Studenti Střední průmyslové školy stavební a Obchodní akademie Cyrila Boudy oslovili město Kladno k podpoře projektu na pomoc válkou zmítané Ukrajině a jejím občanům. Ve spolupráci s organizací “Ukrainian european perspective” chtějí středoškoláci na Ukrajinu poslat zdravotnické prostředky a medikamenty, kterých je v zemi nedostatek. Jejich sbírku naplánovali na čtvrtek a pátek 3. a 4. března na adrese školy Cyrila Boudy 2954, Kladno.

Kladno podporuje studentskou iniciativu na pomoc Ukrajině (Foto: KL)

„Do sbírky se může zapojit kdokoliv z vás, je jen na vás, čím přispějete. Přinést můžete lékařské prostředky jako obvazy, škrtidla, nebo celé lékárničky, dále pak volně prodejné léky například ibalgin, paralen,“ stojí na stránkách školy www.sosik.cz, kde je také zveřejněn podrobný seznam žádaných prostředků.

„Když někdo ve studentském věku přijde s takovouto iniciativou, je povinností každého města ji okamžitě podpořit,“ konstatoval primátor Milan Volf. Studentům město nabídlo kromě požadované propagace sbírky i finanční příspěvek na nákup chybějících prostředků či jejich dopravu. „S radními jsme se shodli, že město Kladno chce namísto velkých prohlášení poskytovat faktickou pomoc. Nyní se například zabýváme konkrétní žádostí o ubytování desítek dětí z dětského domova a samozřejmě jsme připraveni se o ně rychle postarat,“ doplnil Milan Volf.

Pomoci Ukrajincům chtějí i kladenští strážníci, kteří uvolní polovinu prostředků ze svého fondu. Zhruba 80 tisíc korun věnují na vybraný konkrétně cílený humanitární projekt.