Kladenský magistrát otevře již sedmé pracoviště pro ověřování a CzechPOINT
Pátek, 25. února 2022 07:50
Kladenský magistrát otevře 1. března nové Městské klientské centrum (MKC), a to v přízemí budovy bývalého hotelu Merkur ve Vašatově ulici. Bude poskytovat klíčovou službu ověřování podpisů a shody listin, dále výpisy CzechPOINT, klienti tam budou rovněž přebírat parkovací průkazy označující vozidla přepravující osoby ZTP.

Objekt, kde před pár lety skončila provoz neslavná ubytovna, má pro veřejnost výhodnou polohu. Nachází se v těsné blízkosti autobusového uzlu na náměstí Svobody. Nové magistrátní pracoviště je přizpůsobené potřebám hendikepovaných osob.
„Příhodně umístěná a zároveň historicky významná budova Merkur v centru města konečně našla smysluplné využití, protože služby Czech pointu jsou nadále velmi žádané a oblíbené. Nové klientské centrum zvýší komfort služeb pro všechny Kladeňáky, podařilo se nám udělat definitivní tečku za problematickou ubytovnou a majiteli objektu proto děkuji za spolupráci,“ uvedl kladenský primátor Milan Volf.
Nová pobočka ověřování a CzechPOINT ve Vašatově ulici 1499 doplní šest stávajících, které Magistrát města Kladna provozuje v budově radnice na náměstí Starosty Pavla, v Městském informačním centru v ulici T. G. Masaryka, dále v Centru správních agend na náměstí Svobody, v místních úřadovnách ve Švermově a Dubí a v NC Oaza v Kročehlavech.
MKC bude mít otevřeno pět dní v týdnu, stejně jako je tomu například v NC Oaza, přičemž sobotní provoz od 9:00 do 13:00 mohou lidé i nadále využívat v Městském informačním centru na hlavní pěší zóně v ulici T. G. Masaryka.
Služby pracovišť kladenského magistrátu jsou stále oblíbenější. Celkem provedla v roce 2021 v oblasti ověřování a CzechPOINT 24 550 úkonů. Zásadní většinu – přes 20 000 – tvořily právě ověření podpisů a shody listin. Výpisy nejčastěji klienti požadovali z rejstříku trestů, jednalo se o 1466 potvrzení. Přes 550 lidí si nově založilo datovou schránku. O konverzi dokumentů zažádalo více než 1300 klientů.
Úřední hodiny MKC:
- PO-ČT 8:00-18:00 hod.
- PÁ 8:00-16:00 hod.
- Služby MKC:
- Ověřování podpisů a shody listin
- Czech POINT
- Výpis z Katastru nemovitostí
- Výpis z Obchodního rejstříku
- Výpis z Živnostenského rejstříku
- Výpis z Rejstříku trestů
- Přijetí podání podle živnostenského zákona (§ 72)
- Žádost o výpis nebo opis z Rejstříku trestů podle zákona č. 124/2008 Sb
- Výpis z bodového hodnocení řidiče
- Vydání ověřeného výstupu ze Seznamu kvalifikovaných dodavatelů
- Podání do registru účastníků provozu modulu autovraků ISOH
- Výpis z insolvenčního rejstříku
- Datové schránky
- Autorizovaná konverze dokumentů
- Centrální úložiště ověřovacích doložek
- Úschovna systému Czech POINT
- CzechPOINT@office
- Výdej parkovacích průkazů označující vozidla přepravující osoby ZTP
-
foto
Kladenské uzavírky zvládá integrovaný záchranný systém dobře
-
foto
Ve Slaném byla zahájena venkovní sochařská výstava
-
sport
Kladenští hokejbalisté budou o víkendu bojovat o mistrovský titul
-
krimi
Kladenští strážníci zadrželi zloděje, kteří vykrádali rodinné domy
-
zprávy
Ve Slaném se za pár dní otevře zrekonstruovaný aquapark
-
zprávy
Do osmi let budou po Kladně jezdit pouze autobusy na elektropohon
-
zprávy
Ve Slaném mají opravenou kopii renesanční kašny
-
krimi
Na Kladensku způsobila opilá žena dopravní nehodu
-
zprávy
V Zooparku Zájezd mají novou unikátní výstavu fotografií chameleonů
-
zprávy
Slánský starosta si v praxi vyzkoušel nový POL POINT
-
zprávy
V Kladně před Sletištěm vzniká další kruhová křižovatka
-
pozvánka
V zahradě Kladenského zámku se bude konat dětský den
-
krimi
Poctivost! V Kladně odevzdali strážníkům tři lidé nalezené peněženky
-
zprávy
V Lidicích byli oceněni vítězové vědomostní soutěže
-
foto
Na Husitské slavnosti ve Slaném zavítal i Jan Žižka z Trocnova
-
zprávy
FOTO: V Kladně se uskutečnil festival piva a vína
-
krimi
Kladenští policisté hledají majitele jízdního kola, kterému jej ukradl zloděj
-
foto
Ve Slaném se uskutečnila Olympiáda dětí a mládeže
-
krimi
Kladenští policisté vydali rady, jak předcházet okradení
-
krimi
Středočeští hasiči vyjeli v noci ke dvěma stovkám událostí