Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

U Buštěhradu havaroval opilec, nadýchal pomalu dvě promile

Úterý, 22. února 2022 07:47

Kladenští dopravní policisté byli přivoláni k dopravní nehodě, která se stala u dálniční ho sjezdu na Libochovičky a Stehelčeves. Jaké bylo jejich překvapení, když na místě nezastihli nikoho s posádky. Řidič totiž věděl proč zmizet. Před jízdou se posilnil alkoholem.

U Buštěhradu havaroval opilec, nadýchal pomalu dvě promile (Ilustrační foto: KL)

Šetřením policisté pak zjistili, že řidič automobilu Opel jel po dálnici D7 ve směru na Slaný, kde při vyjíždění na dálničním sjezdu 9 směrem na Libochovičky a Stehelčeves, nezvládl řízení a s vozidlem vyjel mimo vozovku. S autem skončil v prostoru travnatého ostrůvku, kde narazil do dvou dopravních značek. Po nárazu se s vozem dostal do smyku a převrátil se na levý bok. Místo toho, aby dopravní nehodu nahlásil na policii, jak mu zákon ukládá, dal se na útěk. Policistům se podařilo po hodině a půl řidiče vypátrat na počátku obce Pchery-Theodor.

„Hlídka muže zadržela a ztotožnila jako sedmatřicetiletého. Následně poté ho vyzvala k podrobení se dechové zkoušce, kdy mu přístroj naměřil pozitivní výsledek s hodnotou více než 1,80 promile. Muž s výsledkem souhlasil a přiznal, že před jízdou požil alkohol,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.