Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Silný vítr potrápil také středočeské hasiče

Pátek, 18. února 2022 07:36

Ve středu a čtvrtek se republikou prohnal silný vítr. To, co nebylo silně ukotveno, bral s sebou. Následky jeho běsnění museli likvidovat středočeští hasiči, kteří zaznamenali více jak 800 událostí.

Foto: HZS Středočeského kraje

V souvislosti se silným větrem evidovali středočeští hasiči enormně zvýšený počet zásahů. Od půlnoci k desáté hodině zaznamenali téměř 500 událostí, z toho 448 technických pomocí. Nejčastěji šlo o odstraňování spadlých stromů a ulámaných větví nebo zajišťování uvolněné střešní krytiny. Kromě toho vyjížděli ke 12 dopravním nehodám, sedmi požárům a pěti záchranám osob a zvířat.

K 17. hodině stoupl celkový počet událostí, ke kterým vyjížděly jednotky středočeských profesionálních a dobrovolných hasičů, na 827, technických zásahů bylo 773. Silný vítr nejen lámal stromy a větve, ale poškozoval i střešní krytiny, zvláště plechové. Na jednom objektu v Loděnici na Berounsku došlo k posunu celé střešní konstrukce. Hasiči z přilehlé haly evakuovali 60 osob, nikdo nebyl zraněn. V několika případech zkomplikovaly větrné poryvy i řízení vozidel. Také některé kladenské sídliště potřebovali technickou pomoc.