Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Na Kladensku se opět řídilo pod vlivem alkoholu a v zákazu řízení

Čtvrtek, 17. února 2022 07:48

Auto jezdí na pohonné hmoty, ne na papíry. Tak asi nějak podobně uvažovali dva muži, kteří usedli za volant i přes to, že mají vyslovený zákaz řízení. Jeden z nich dokonce nadýchal, druhý se odmítl zkoušce podrobit.

Na Kladensku se opět řídilo pod vlivem alkoholu a v zákazu řízení (Ilustrační foto: KL)

„Třiačtyřicetiletý hříšník byl hlídkou zastaven ve vozidle Peugeot Partner v úterý 15. února, po půl čtvrté odpoledne, v obci Studeněves. Na výzvu nepředložil řidičský průkaz, což pak vysvětlila lustrace osoby, když vyšla najevo skutečnost, že má tři zákazy řízení platné od června loňského roku do prosince 2023. Dále byl řidič vyzván k podrobení se dechové zkoušce a testu na drogy, přičemž v obou případech toto odmítl,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Za toto jednání hrozí muži v případě odsouzení trest odnětím svobody až na dvě léta.

„Kladenští policisté zastavili také v pondělí 14. února, po 17. hodině, v Mostecké ulici v Kladně, hříšníka, který neměl za volantem co dělat z několika důvodů. Po jeho řádném zastavení hlídka řidiče osobního vozidla Ford Mondeo vyzvala k předložení dokladů potřebných k provozu a řízení vozidla, přičemž muže ztotožnila jako pětapadesátiletého. Lustrací pak policisté zjistili, že má tři platné zákazy řízení motorových vozidel pro všechny skupiny, a to od dubna loňského roku do ledna 2025. Posléze muže vyzvali k podrobení se dechové zkoušce, kdy přístroj naměřil pozitivní výsledek s hodnotou vyšší než 1,60 promile,“ popsala Michaela Richterová.

Pětapadesátiletý muž je v současné době podezřelý ze spáchání dvou trestných činů, a to ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí až dva roky za mřížemi.