Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Každodenní krádeže v Kladně. Zloděj vloupal se do kůlny pro parní stroj

Úterý, 15. února 2022 09:45

Kladenští policisté prošetřují další případ vykradení rodinného domu v Kladně. Tentokrát si zloděj odnesl parní stroj v hodnotě 30 tisíc korun. Dá se tady ještě bezpečně žít? Řeší to magistrát Kladna? Tohle není bulvár, ale realita.

Každodenní krádeže v Kladně. Zloděj vloupal se do kůlny pro parní stroj (Ilustrační foto: KL)

Kladenští policisté šetří případ vloupání do kůlny u rodinného domu v Mánesově ulici v Kladně, k čemuž došlo v době od 9. do 13. února. Tam se zatím nezjištěným způsobem vloupal neznámý pachatel, který odtud odcizil parní stroj v hodnotě okolo 30 tisíc korun.

„Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to krádeže a porušování domovní svobody, za což pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí až dva roky za mřížemi,“ říká policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie vyzývá občany, pokud ve výše uvedené době v Mánesově v ulici v Kladně spatřili na pozemku pohybující se podezřelou osobu, aby své poznatky poskytli na nejbližší policejní služebnu nebo na linku 158.

„Upozorňujeme občany, aby si i na svých pozemcích zabezpečili před krádeží svůj majetek, jako jsou například jízdní kola, koloběžky, motocykly, zahradní nábytek, elektronika, nářadí, zahradní náčiní, grily a jiné věci, a to i přestože je mají v prostorách za oplocením u svých rodinných domů na svém území. Tyto věci je třeba mít v kůlně, v garáži nebo pod přístřeškem pod uzamčením nebo upevněné, neboť drzost pachatelů nezná mezí a je nevyzpytatelná. Jedině preventivním zabezpečením může každý předejít krádežím a ochránit si svůj majetek před nenechavci, kteří odcizením věcí získávají nezákonně finanční prostředky,“ radí Michaela Richterová.