ČSAD KLADNO
 • Rebuy Stars
 • Ples města Kladna
 • Den otevřených dveří

Úřad ve Stochově na Kladensku zpříjemňuje lidem život

Čtvrtek, 10. února 2022 07:36

Stochov pracuje dál na zvelebení města. Pracuje se na instalaci nového bezplatného dálkového zařízení, je zahájen provoz odesílání či příjmu balíků, připravuje se rekonstrukce ulice 9. Května Stochov – III. Etapa, budou se rekonstruovat další chodníky, ulice J. Dundra-Honice se již brzy dočká výměny stávajících lamp veřejného osvětlení a v areálu Technických služeb Stochov je aktuálně zřízeno nové odběrové místo pro bezplatné odevzdání pneumatik.

Úřad ve Stochově na Kladensku zpříjemňuje lidem život

„Aktuálně jednáme s policií o dodávce a instalaci nového bezplatného dálkového zařízení, v rámci kterého by byl v našem městě zahájen provoz Polpointu. Toto bezobslužné, bezkontaktní zařízení umožňuje vyřizovat řadu úkonů v rámci agendy Policie ČR dálkově bez nutnosti dojíždění například na předvolání, podání vysvětlení nebo podání podnětu. Od této služby si slibujeme možnost úspory, času, finančních prostředků občanů města v případě nutnosti vyřizovány dotčené agendy,“ uvedl starosta Stochova Roman Foršt.

Ve sportovní hale města je nově zahájen provoz odesílání či příjmu balíků prostřednictvím služby PPL PARCELSHOP.

„Pokoušíme se získat dotaci na projekt rekonstrukce ulice 9. Května Stochov – III. etapa. Ta by mohla být ve výši 2.900.000 korun. Předpokládané náklady akce jsou 8.300.000 korun,“ sdělil dále starosta Foršt.

Je dokončeno výběrové řízení a podepsána smlouva o dílo s vybraným zhotovitelem stavebních prací na rekonstrukci chodníku v ulici Osvobození v Honicích na výjezdu směr Čelechovice – pravá strana. Stavební práce budou, pokud dovolí počasí, zahájeny v průběhu měsíce března.

„Spodní část ulice J. Dundra-Honice se již brzy dočká výměny stávajících lamp veřejného osvětlení. Práce budou dokončeny v prvním pololetí letošního roku,“ zmínil Roman Foršt a dodal, že další část rekonstrukce veřejného osvětlení bude pokračovat v ulici S. K. Neumanna. Také tam se rozběhnou práce v závislosti na počasí v nejbližším možném termínu.

V areálu Technických služeb Stochov je aktuálně zřízeno nové odběrové místo pro bezplatné odevzdání pneumatik od obyvatel města Stochov. „Požádal bych vás, prosím, jestli potřebuje, odevzdejte staré pneumatiky bezplatně do areálu Technických služeb Stochov v Honicích a nepohazujte je u kontejnerů případně na dalších místech veřejných prostranství,“ apeluje na místní Roman Foršt.

Brzy bude podepsána smlouva o pronájmu střechy bytového domu v ulici Švermova. Na střeše tohoto bytového domu budou v rámci pilotního projektu instalovány fotovoltaické panely, které budou primárně sloužit ke snížení nákladů na ohřev teplé vody. „Předpokládáme i další využití vyrobené elektrické energie tak, aby do budoucna bylo možné, nabídnout občanům v bytových domech možnost snížení nákladů na výrobu a dodávku elektrické energie. Pokud budou následné výsledky tohoto pilotního projektu přínosné a ekonomicky výhodné pro obyvatele bytových domů rádi bychom pokračovali s tímto záměrem i na dalších bytových domech,“ vysvětlil starosta Foršt.

„Aktuálně finalizujeme veškeré potřebné podklady pro získání bezúročného úvěru ze Státního fondu rozvoje bydlení pro připravované zateplení bytových domů Hornická a S. K. Neumanna. Pevně doufáme, že se nám tento bezplatný úvěr podaří nakonec získat. Zde mohu ubezpečit, že předmětné stavby budou zahájeny a letos doufejme dokončeny i přes případný neúspěch při snaze o získání tohoto bezúročného úvěru ve výši cca 16.000.000 korun, uzavřel Roman Foršt. 1. zprávy

  Soutěž o nelevné rodiné vstupenky do Lumina parku

 2. zprávy

  Kladenská energetika přehledně v městském newsletteru

 3. zprávy

  Do Hornického skanzenu Mayrau se vrací Masopust

 4. zprávy

  Kemp vítězů míří opět do města Slaný za podpory olympioniků

 5. krimi

  Viditelnost v provozu je letošní téma akce Besipu a slánských strážníků

 6. zprávy

  Ve středních Čechách se rozjedou masopustní reje

 7. foto

  Kladenští Rytíři si pozvali na svůj led klub Miners

 8. krimi

  Kladenští strážníci předali spravedlnosti tři osoby v pátrání

 9. sport

  Ledovou plochu v Kladně pod otevřeným nebem můžete navštívit do konce ledna

 10. pozvánka

  V Kladně se chystá vernisáž výstavy Jindřicha Štreita

 11. krimi

  V jednom dni zastavili kladenští strážníci hned dvakrát mladíka s drogou v těle

 12. zprávy

  Zdravotní sestra je nedostatková. Kladenská nemocnice nabízí až půl milionu za nástup

 13. zprávy

  V únoru máte poslední možnost navštívit Lumina Park, svět statisíců světýlek

 14. sport

  Divadlo ve Slaném bylo opět dějištěm ocenění sportovců roku

 15. zprávy

  Kladensko zasypal první letošní sníh. Silničáři vyjeli se vším, co mají k dispozici

 16. pozvánka

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 17. zprávy

  Udělte svůj hlas osobnostem Středočeského kraje nominovaným na Cenu hejtmanky 2022

 18. zprávy

  Dan hledá nový domov, pomůžete mu?

 19. zprávy

  Slánské muzeum věnovalo vzpomínku svému významnému občanovi

 20. foto

  Další netradiční den otevřených dveří na SOŠ a SOU, Kladno, náměstí E. Beneše