Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Kladenští policisté se zaměřili na feťáky a opilce za volantem

Středa, 9. února 2022 07:41

Na Kladensku proběhla v minulém týdnu dopravně bezpečnostní akce, při které policisté u řidičů kontrolovali alkohol a drogy za volantem, ale také dodržovaní pravidel silničního provozu. Ve dvou dnech zastavili 161 vozidel a odhalili 15 přestupků a dva trestné činy.

Kladenští policisté se zaměřili na feťáky a opilce za volantem (Ilustrační foto: KL)

V průběhu akce se policisté zaměřili zejména na kontrolu dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči vozidel před a během jízdy. Samozřejmě prováděli i kontrolu dodržování dalších obecně platných ustanovení zákona a dalších předpisů souvisejících s provozem na pozemních komunikacích. Současně se hlídky kontrolovaly pátrání po osobách, věcech, odcizených vozidlech nebo problematiku ilegální migrace.

„Do akce bylo nasazeno více jak dvacet strážců zákona. Jednalo se o dopravní policisty a policisty z obvodních oddělení. Ti zkontrolovali 161 vozidel, přičemž zjistili 15 přestupků a dva trestné činy. Na pokutách vybrali 9.200 korun. Čtyři osoby nepoužily při jízdě bezpečnostní pásy. U pěti vozidel zjistili policisté nevyhovující technický stav. Pod vlivem alkoholu řídili jeden šoféři a jeden řidič usedl za volant v zákazu řízení. Obdobné dopravně bezpečnostní akce budou následovat i v dalším období,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.