Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Ukradli mi věci za 150 tisíc, nahlásil policistům muž z Černuce

Středa, 9. února 2022 07:13

Policisté z Kladenska šetří případ vloupání do přístavku na zahradě v Černuci, odkud neznámý pachatel odcizil kromě nářadí další věci. Poškozený vyčíslil předběžně škodu na 150 tisíc korun. Muži zákona hledají zloděje a shání svědky.

Ukradli mi věci za 150 tisíc, nahlásil policistům muž z Černuce (Ilustrační foto: PČR)

K případu došlo 5. února, v době od brzké ranní třetí hodiny do dopoledních jedenácti hodin. Podle dosavadního šetření pachatel odstranil přišroubovanou plaňku z dvoumetrových vrat, prošel na zahradu a z té vstoupil do neuzamčeného přístavku. Odtud odcizil flexu, aku vrtačku s kufříkem, příklepové vrtačky s kufříkem, horkovzdušnou pistoli, mobilní telefon, dva notebooky a peněženku s osobními doklady, platebními kartami a finanční hotovostí.

Ve věci policisté zahájili úkony trestného řízení pro podezření ze spáchání tří trestných činů, a to porušování domovní svobody, krádeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.

„V souvislosti s tímto případem se obracíme na veřejnost a prosíme o jakékoliv poznatky k možnému pachateli. Pokud jste si někoho podezřelého všimli a mohli byste nám pomoci se ztotožněním osoby, ozvěte se nám na telefonní číslo 974 873 578 nebo na mobil 602 262 793. Využít můžete také linku tísňového volání 158,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.