Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Kladenská policie se zajímá o ženy z videa, poznáte je?

Středa, 2. února 2022 08:18

Jako dvě hyeny se zachovaly ženy, které zachytila kamera. Ty okradly při nákupu seniorku o její kabelku s věcmi. Z tohoto důvodu se o pachatelky nyní zajímají policisté. Pokud zlodějky poznáte, kontaktujte policii.Kladenští policisté se obracejí na občany s žádostí o pomoc při ztotožnění dvou zatím neznámých žen, které měly očividně jasně rozdělené úkoly k tomu, aby okradly seniorku o kabelku. K tomuto jednání došlo 29. prosince loňského roku, v prodejně ve Smečenské ulici v Kladně.

„Zatím neztotožněné pachatelky využily chvíle nepozornosti starší ženy a odcizily jí kabelku, kterou měla zavěšenou na nákupním vozíku. V tašce měla poškozená mimo jiných věcí peněženku s platební kartou,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což jim v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětím svobody až na dvě léta.

„V souvislosti s tímto případem žádáme všechny, kteří ženy na záběrech poznávají nebo mají k osobám jakékoliv poznatky, aby se nám ozvali na linku 158 nebo se obrátili na jakoukoliv nejbližší policejní služebnu. Policisty můžete také kontaktovat na telefonním čísle 974 873 500 nebo 601 570 326,“ dodala Michaela Richterová.