ČSAD KLADNO
 • Rebuy Stars
 • Ples města Kladna
 • Den otevřených dveří

Kladno stále čeká na státní dotaci do zimního stadionu

Čtvrtek, 27. ledna 2022 08:30

Kladenští radní prozatím nemohli přidělit zhotoviteli vysoutěženou zakázku na část probíhající rekonstrukce kladenského zimního stadionu, konkrétně na výstavbu nového třetího patra s vyhovujícím zázemím. Důvodem je nejistota nad přislíbenou, ale dosud nepřidělenou dotací z programu Národní sportovní agentury (NSA).

Kladno stále čeká na státní dotaci do zimního stadionu (Foto: Město Kladno)

Podle dohody se na investici do rekonstrukce stadionu měly rovným dílem podílet Město Kladno, Středočeský kraj a NSA. Na společné tiskové konferenci s majitelem hokejového klubu Rytíři Kladno Jaromírem Jágrem to v září roku 2020 deklarovali někdejší hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová, předseda NSA Milan Hnilička i ministryně financí Alena Schillerová. Téměř po roce a půl ale město musí vše financovat samo. Středočeský kraj totiž žádné prostředky neuvolnil a stát prostřednictvím NSA dosud také ne.

„I přes snahu Jaromíra Jágra, kterou oceňuji, jsem od začátku měl obavy, aby nezůstalo jen u slibů a celá investice nespadla na bedra města. A tak to zatím bohužel je. Věřím, že se naplní alespoň příslib od NSA, kde se ale stále nemůžeme dopátrat zdárného konce, přestože jsme už v červenci minulého roku podali žádost a předložili všechny požadované dokumenty. Dokud nebude státní dotace jistá, nemůžeme si dovolit přidělit vysoutěženou zakázku a začít další část stavebních prací. Nejpádnějším důvodem je, že se dotace dá využít pouze na dosud nezaplacené položky,“ vysvětluje kladenský primátor Milan Volf.

Město Kladno dlouhodobě usiluje a nadále jedná o přidělení prostředků z dotačního programu NSA „Nadregionální sportovní infrastruktura“, který je určen na výstavbu a rekonstrukce sportovišť a počítá se s ním pro stadiony v Brně a Jihlavě, kde se navíc mohou spoléhat i na podporu kraje.

Rekonstrukce stadionu (výměna střechy, oprava nosné konstrukce, opláštění a zateplení, výstavba třetího podlaží, vzduchotechnika, čpavkové hospodářství) by měla být dokončena před startem hokejové sezony 2022/23 a její cena se vyšplhala na 470 milionů korun. „Takovou částku si Město Kladno nemůže dovolit. Rostou mandatorní výdaje, dochází ke zdražování téměř všeho a nikdy jsme nepočítali s tím, že budeme sami financovat celou rekonstrukci stadionu, jejíž cena navíc kvůli nepředvídatelným problémům podstatně vzrostla. Chci ale hokejové fanoušky, hráče i jejich rodiče ujistit, že uděláme všechno pro to, aby byl zimák dokončen včas a vše dobře dopadlo,“ říká Milan Volf.

Zimní stadion v Kladně byl do současné podoby vystavěn v roce 1959, od té doby prošel pouze několika menšími úpravami. Zásadní rekonstrukce včetně nezbytné výměny střechy v havarijním stavu byla zahájena po konci loňské hokejové sezony, v níž Rytíři slavili návrat do nejvyšší soutěže. Stadion kromě nich využívají PZ Kladno, další amatérské a mládežnické oddíly i školy. Po rekonstrukci může stadion sloužit také k pořádání kulturních akcí a mimo lední hokej a krasobruslení hostit další sporty. 1. zprávy

  Soutěž o nelevné rodiné vstupenky do Lumina parku

 2. zprávy

  Kladenská energetika přehledně v městském newsletteru

 3. zprávy

  Do Hornického skanzenu Mayrau se vrací Masopust

 4. zprávy

  Kemp vítězů míří opět do města Slaný za podpory olympioniků

 5. krimi

  Viditelnost v provozu je letošní téma akce Besipu a slánských strážníků

 6. zprávy

  Ve středních Čechách se rozjedou masopustní reje

 7. foto

  Kladenští Rytíři si pozvali na svůj led klub Miners

 8. krimi

  Kladenští strážníci předali spravedlnosti tři osoby v pátrání

 9. sport

  Ledovou plochu v Kladně pod otevřeným nebem můžete navštívit do konce ledna

 10. pozvánka

  V Kladně se chystá vernisáž výstavy Jindřicha Štreita

 11. krimi

  V jednom dni zastavili kladenští strážníci hned dvakrát mladíka s drogou v těle

 12. zprávy

  Zdravotní sestra je nedostatková. Kladenská nemocnice nabízí až půl milionu za nástup

 13. zprávy

  V únoru máte poslední možnost navštívit Lumina Park, svět statisíců světýlek

 14. sport

  Divadlo ve Slaném bylo opět dějištěm ocenění sportovců roku

 15. zprávy

  Kladensko zasypal první letošní sníh. Silničáři vyjeli se vším, co mají k dispozici

 16. pozvánka

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 17. zprávy

  Udělte svůj hlas osobnostem Středočeského kraje nominovaným na Cenu hejtmanky 2022

 18. zprávy

  Dan hledá nový domov, pomůžete mu?

 19. zprávy

  Slánské muzeum věnovalo vzpomínku svému významnému občanovi

 20. foto

  Další netradiční den otevřených dveří na SOŠ a SOU, Kladno, náměstí E. Beneše