Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

V Kladně zavinil muž dopravní nehodu, za volantem neměl co dělat

Úterý, 25. ledna 2022 08:35

V minulém týdnu, krátce po šesté hodině ranní, došlo v ulici Pražská v Kladně ke střetu dvou vozidel. Příčinou bylo nejspíš nedání přednosti. Na místo se sjely složky integrovaného záchranného systému včetně městské policie. Strážníci z městského kamerového systému zaznamenali, že si v havarovaném Mercedesu prohazuje posádka místa.

V Kladně zavinil muž dopravní nehodu, za volantem neměl co dělat (Ilustrační foto: KL)

Z videozáznamu se prokázalo, že opravdu vozidlo řídil muž, kterého policisté ztotožnili jako třiadvacetiletého. Ten se v autě prohodil s jeho o dva roky mladší spolujezdkyní, z důvodu, že on má platný zákaz řízení od září loňského roku do konce ledna letošního roku.

„K dopravní nehodě došlo tak, že muž řídil vozidlo Mercedes, přičemž na křižovatce ulic Pražská a Unhošťská pravděpodobně nerespektoval dopravní značení, čímž nedal přednost v jízdě vozidlu Ford Tranzit, který jel po hlavní komunikaci. Po nárazu se vozidlo převrátilo na bok a poškodilo zábradlí,“ sdělila policejní mluvčí Michaela Richterová.

Ve věci policisté z obvodního oddělení Kladno-Kročehlavy sdělili mladíkovi podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.