Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

V Kladně na Panské louce roste strom lásky

Úterý, 25. ledna 2022 07:24

Na Panské louce v Kročehlavech roste listnatý symbol nejkrásnějšího lidského citu. Až se vydáte na jednu ze svých zimních procházek, mohou vaše kroky směřovat právě ke Stromu lásky. O jeho vysazení se v našem městě zasadila Lenka Kryštofová, jejíž rodina žije v Kladně.

V Kladně na Panské louce roste strom lásky (Foto: KL)

Stromy lásky jsou nejen pro zamilované, ale pro všechny, kdo lásku zažili, právě prožívají nebo touží zažít. Kladno je jedním ze zatím jedenácti českých měst, které se do projektu Stromů lásky zapojily. „Myšlenka na výsadbu Stromu lásky mě napadla, když mne obklopoval smutek ze ztráty milovaného manžela Toníčka, který celý svůj život rozdával lidem dobro, lásku a naději. Ráda bych Toníčkovo poselství dobra a lásky šířila dál a projekt Stromů lásky byl jenom přirozenou volbou tohoto poselství,“ vysvětlila Lenka Kryštofová.

Smyslem projektu je podle ní propojit obyvatele měst v naší republice, všechny, kteří mluví řečí dobra, porozumění. Stromy lásky už vysadili například v Praze, Brně, Kyjově, Karlových Varech, Litoměřicích nebo v Kutné Hoře, a to za výrazné podpory odborné společnosti Arboeka Obříství

„Věřím, že jsme společně vytvořili krásná místa, kde lidé v této nelehké době naleznou povzbuzení a budou vnímat radost a naději tohoto místa,“ vzkázala Lenka Kryštofová.

Strom lásky na Panské louce naproti pivovaru snadno naleznete. „Poselství paní Kryštofové se mi moc líbí a jsem ráda, že na Kladno nezapomněla. Protože bychom byli rádi, kdyby zde lidé měli možnost spočinout, trochu rozjímat, plánujeme v rámci připravované revitalizace pivovarské louky umístit pod strom i nějakou nevšední lavičku. Zalíbil se mi i nápad instalovat u ní masivnější dřevěný prvek, do kterého by mohli zamilovaní vyrývat srdce a vzkazy lásky, což je taková naše tradice,“ svěřila se Petra Melčová, náměstkyně primátora, v jejíž gesci je také životní prostředí.

Město letos vysázelo na svém území více než stovku nových stromů a přes 1300 keřů. Zásadně také rozšířilo plochy kvetoucích luk v zástavbě a připravilo na výkvět v roce 2022 nové lokality. Stále tak naplňuje vizi zeleného města přívětivého k druhové různorodosti flory, ale i fauny.

V Kladně na Panské louce roste strom lásky (Foto: KL)