Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

V Tuřanech u Slaného ukradl zloděj elektrické ruční nářadí za 80 tisíc

Pondělí, 24. ledna 2022 08:25

Pomalu devadesáti tisícovou škodu napáchal zloděj, který se v Tuřanech na Slánsku vkradl do pěti stavebních buněk. Z těch si potom odnesl elektrické ruční nářadí. Policie hledá pachatele a shání svědky.

V Tuřanech u Slaného ukradl zloděj elektrické ruční nářadí za 80 tisíc (Ilustrační foto: KL)

Na pořádně tučný lup si přišel zloděj, který se vkradl do stavebních buněk v Tuřanech na Slánsku. Odnesl si z nich elektrické ruční nářadí v hodnotě 80 tisícovek. Další škodu v částce 10 tisíc chmaták způsobil tím, že vypáčil u pěti buněk dveře.

K případu došlo v době někdy před půlnocí 18. ledna do dopolední půl desáté následujícího dne v Tuřanech na Slánsku. Zloděj tam vnikl za užití násilí na oplocený pozemek se stavebními buňkami. U nich vypáčil dveře, a nic už mu nebránilo, aby z nich odcizil ruční elektrické nářadí za téměř 80 tisíc korun. Na poškození způsobil škodu okolo 10 tisíc korun.

„Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, za což pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

„V souvislosti s tímto případem se obracíme na veřejnost a prosíme o jakékoliv poznatky k možnému pachateli. Pokud jste si někoho podezřelého všimli a mohli byste nám pomoci se ztotožněním osoby, ozvěte se nám na telefonní číslo 974 873 572 nebo na mobil 602 262 844. Využít můžete také linku tísňového volání 158,“ dodala Michaela Richterová.