Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Žena z Kladna naletěla podvodníkovi, přišla o několik tisíc

Pátek, 21. ledna 2022 08:17

Podvody na internetu se zbožím nebo platebními kartami jsou dnes na denním pořádku. Policie na to neustále upozorňuje, ale i tak se najdu jedinci, kteří nekalým živlům stejně naletí. Naposledy se to stalo ženě z Kladna, která cizímu muži nadiktovala po telefonu údaje ke své kartě. Prakticky okamžitě přišla o několik tisíc korun.

Žena z Kladna naletěla podvodníkovi, přišla o několik tisíc (Ilustrační foto: KL)

Policie neustále upozorňuje: Jakékoliv osobní údaje, fotokopie platební karty, přístupové kódy do elektronického bankovnictví či k platební kartě po telefonu ani po e-mailu nikdy neposkytujte! Policisté téměř denně přijímají různá oznámení o podvodech a neoprávněném přístupu k počítačovému systému a nosiči informací. Případy se týkají zejména odcizení finančních prostředků z bankovních účtů, jejichž majitelé využívají elektronické bankovnictví.

O tom, že podvodníci dokážou velmi dobře využít důvěřivosti či strachu oběti, aby rádoby nepřišly o své peníze, ví nyní i dvaatřicetiletá žena. Tu kontaktoval neznámý muž, který jí sdělil, že na jejím bankovním účtu došlo k neoprávněné transakci. K tomu dodal, že aby se jí peníze vrátily zpět, potřebuje od ní údaje k platební kartě, včetně ověřovacího kódu na zadní straně karty. Zaleknutá žena tak učinila a bezhlavě mu veškeré údaje nadiktovala, a navíc vše potvrdila ve své mobilní bankovní aplikaci. V tu chvíli o 6500 korun.

„Nejen v souvislosti s těmito případy opětovně nabádáme všechny občany k obezřetnosti a připomínáme, že tímto způsobem banky s klienty rozhodně nekomunikují. Nikomu proto bezmyšlenkovitě nepřeposílejte žádná přístupová hesla, bezpečnostní kódy, PINy, čísla kreditních karet, údaje k platebním kartám a ani žádné osobní údaje. V případě pochybností sami kontaktujte banku,“ radí policejní mluvčí Michaela Richterová.