Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Krátká sněhová bouře na Kladensku přinesla dopravní nehody

Čtvrtek, 20. ledna 2022 12:22

Ve čtvrtek dopoledne se Kladensko na deset minut zahalilo do bílé tmy. V několika minutách byly silnice pokryté několikacentimetrovou vrstvou sněhu. To způsobilo mnohým řidičům problémy. Stalo se několik dopravních nehod a kamiony i autobusy měly v kopcích problémy se rozjet.

Krátká sněhová bouře na Kladensku přinesla dopravní nehody (Foto: KL)

Čtvrteční dopoledne přineslo řidičům na Kladensku velké starosti v podobě zapadlých aut u krajnice, spousty menších dopravních nehod nebo v kopcích uvízlých náklaďáků i autobusů. A přitom bílá tma trvala jen několik minut.   

Nečekaně napadlý sníh zaskočil některé řidiče, kteří v ten moment nezvládli řízení. Jedno vozidlo tak skončilo například u Želevčic ve škarpě. Další nehoda se stala ve stejný čas u Jemníků, kde se u exitu na dálnici D7 srazila sanitka s dodávkou a nedlouho před tím se v kopci mezi Jemníky a Pchery srazila další tři osobní auta. Podle prvotních informací se pokaždé jednalo pouze o lehčí zranění. Osobní auto havarovalo také v lesním úseku u Bratronic. V kopci nad Švermovem blokoval vozovku kamion. V centru Kladna se zase nemohly rozjet u vědecké knihovny autobusy od zastávky. Na místě pomáhala městská policie.