Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Ve Zvoleněvsi ukradl zloděj jízdní kola za 30 tisícovek

Pondělí, 17. ledna 2022 07:57

Krádeže jízdních kol jsou ve městech na denním pořádku. Zloději však své teritorium neustále rozšiřují a pro tučný lup si zajedou už i do vesnic. Své by o tom mohla vyprávět rodina ze Zvoleněvse. Zloděj se jim vkradl na pozemek a z dřevníku v zadní části pozemku ukradl tři jízdní kola. Škoda je 30 tisíc.

Ve Zvoleněvsi ukradl zloděj jízdní kola za 30 tisícovek (Ilustrační foto: KL)

Pachatel měl dle provedeného šetření přistoupit na částečně oplocený pozemek u domu v době od večerních devíti hodin 10. ledna do večerní půl sedmé hodiny 11. ledna, kde se ujal tří jízdních kol značek Author, Specialized a Trek Merlin, která byla opřená u dřevníku v zadní části pozemku. Na odcizení vznikla poškozenému škoda ve výši okolo 30 tisíc korun.

Znesnadněte zlodějům vstup na váš pozemek, do domu, garáží, kůlen, zahradních domků: „Jízdní kola jsou pro zloděje dobrým artiklem, který mohou dobře zpeněžit. Apelujeme proto na jejich vlastníky, aby si i je řádně zabezpečili před odcizením. Kolo zamykejte i na pozemku, v kůlně, garáži či v jiných prostorách, kde je parkujete. Bytelným zámkem připoutejte kolo k pevnému předmětu, a to současně za rám a alespoň přední kolo, zadní se hůře demontuje. Můžete také nechat kolo zapsat do registru kol a opatřit příslušnou nálepkou, což může řadu zlodějů odradit,“ radí policejní mluvčí Michaela Richterová.