Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

V Zooparku Zájezd mají první mláďata v tomto roce

Pondělí, 17. ledna 2022 07:46

Během prvních dvou týdnů se v Zooparku Zájezd narodilo nebo vylíhlo hned několik druhů zvířat. V Teráriích chovatelé přivítali na svět leguánky malachitové a chameleony pardálí a v dětském koutku už týden skotačí dvě kůzlata.

V Zooparku Zájezd mají první mláďata v tomto roce (Foto: Zoopark Zájezd)

Úspěšný vstup do nového roku se chovatelům v Zooparku Zájezd skutečně podařil! Mláďata jsou ozdobou každé zoo a díky jejich dobré práci mohou slavit hned několikanásobný úspěch. U koz domácích se narodila dvě kůzlata. „Dvojčata se nám narodila první lednový víkend. Jedná se o kozlíka a kozičku. Malá kozička se zdá být spíš rezervovanější a má ráda svůj klid, kdežto kozlík je velmi zvědavý a žádné návštěvy se nezalekne,“ říká ke svým nově narozeným svěřencům chovatelka Jitka Jonáková.

V Teráriích je radost hned dvojnásobná. „Hned 1. ledna se nám narodilo pět malých leguánků malachitových. Tento druh pochází ze Střední Ameriky a je vejcoživorodý, takže samice inkubuje zárodky ve vlastním těle, kde je stálejší prostředí než ve venkovním prostředí. Mláďata pak přiházejí na svět v průhledných obalech, ze kterých se ihned protrhávají,“ uvádí k chovatelskému úspěchu zooložka Veronika Svobodová. Dalším odchovaným druhem je chameleon pardálí z Madagaskaru. Ten je naopak vejcorodý a jeho vejce se vyvíjela v kontrolované teplotě v inkubátoru. Vývoj vajec trval zhruba sedm měsíců. „Ze 30 vajec se zatím vylíhlo šest mláďat a další už se začínají protrhávat,“ dodává Svobodová. Chameleoni jsou v Zooparku Zájezd jedním z největších lákadel, v žádné jiné zoo totiž neuvidíte tolik druhů jako tady.

Zoopark Zájezd je otevřen každý den i v zimním období a to od 10 do 16 hodin. Pro vstup není nutné očkování ani předložení negativního testu.