Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V zahrádkářské kolonii poblíž ulice Vojtěcha Lanny řádil zloděj

Středa, 12. ledna 2022 07:51

Během uplynulého víkendu vyjížděli kladenští policisté do zahrádkářské kolonie poblíž ulice Vojtěcha Lanny. Zde došlo k několika vloupáním do chatek, kdy zloděj způsobil celkovou škodu ve výši přes jedenadvacet tisíc korun.

V zahrádkářské kolonii poblíž ulice Vojtěcha Lanny řádil zloděj (Ilustrační foto: PČR)

„Návštěvnost rekreačních objektů má v průběhu roku svá neměnná pravidla. V zimních měsících je lidé obývají jen velmi zřídka, výjimku tvoří objekty vhodné k celoročnímu užívání. Větší intenzita návštěv přichází na jaře, kulminuje v létě a na podzim začíná slábnout. Objekty se zazimovávají a rekreanti čekají opět na jaro. Celý tento cyklus se neustále opakuje,“ říká policejní mluvčí Michaela Nováková.

Pachatelé si ke krádežím vybírají právě zimní období, kdy jsou rekreační objekty opuštěné. I přes veškerou snahu policie se nedaří tato trestná činnost zcela vymýtit. Policisté nárazově v zimě kontrolují vytipované lokality, během celého roku preventivně působí na majitele nemovitostí. Čas od času se však bohužel objeví vloupání do rekreačního objektu.

„Případy jsou prošetřovány jako přečiny krádeže, přečiny porušování domovní svobody a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na tři roky,“ dodala Michaela Nováková.