Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Janda z Olympicu natočil videoklip s kladenským muzikantem

Úterý, 11. ledna 2022 08:18

Petr Janda ze skupiny Olympic má za sebou další skvělý počin. V minulých dnech natočil videoklip se svým bývalým studentem, který pochází z Kladna. Je jím hudebník Jary Tauber, který Petra Jandu v minulosti příležitostně doprovázel při vystoupeních nejen v Čechách, ale hlavně v USA, Austrálii nebo na Novém Zélandu.

Foto: Archiv Jaryho Taubera

Frontman kapely Olympic působil před pár lety jako vyučující na Konzervatoři Jaroslava Ježka, kde jeho hodiny pravidelně navštěvoval i Jary Tauber. „Šlo o hodiny, které probíhaly nad rámec výuky. Nešlo zde ani tak o klasickou vyučovací hodinu, jako spíš o získávání zkušeností, práce kolem kapely, managementu a tak dále,“ říká Jary Tauber.

Po dokončení studia se spřátelili natolik, že byl Jary pozván, aby doprovázel Petra na jeho šňůrách po USA, Austrálii a Novém Zélandu. „Všechna turné, která jsme společně objeli, jsem si moc užil, ale první velký zážitek kromě koncertů mám z první návštěvy USA, kdy jsem hned po příletu šel na utkání NHL v Coloradu,“ dodává mladý hudebník ke společným zahraničním cestám.

Nyní tito dva muzikanti přicházejí se společnou písní, která vznikala částečně i v Petrově nahrávacím studiu Propast, kde se posléze natáčel i videoklip. Ten vyjde stejně tak jako píseň v nejbližších týdnech. O hudbu se postaral Jary Tauber, píseň textoval Lukáš Koranda.