ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Ve Slaném o víkendu odstartoval celorepublikový Tříkrálový pochod

Pondělí, 10. ledna 2022 08:47

Rekordní počet účastníků se sešel o víkendu ve Slaném na Masarykově náměstí. Startoval tam Tříkrálový pochod, který měl celorepublikový dosah. Na túru se vydali lidí například z Kladna, Kolínska, Benešovska a dalších měst. Nejmladším účastníkem byla tříletá Adélka a nejstarší byl čtyřiaosmdesátiletý senior.

Ve Slaném o víkendu odstartoval celorepublikový Tříkrálový pochod (Foto: Jiří Skála)

Ve Slaném má Tříkrálový pochod dlouhou tradici. Loni o něj turisti přišli. Letos se startovalo již po 44. Ovšem sobotní ročník byl jiný. Vzhledem k covidovým opatřením se nestartovalo z Dobešky, ale vyznavači chůze dostali instrukce a mapy tras na Masarykově náměstí u betléma. Pochod nejprve doprovázelo slunečné počasí, které vystřídal sníh.     

Organizátoři si původně mysleli, že kvůli všem covid omezením pochod ani letos neuspořádají. Turisté se ale nenechali odradit a přijeli z různých měst republiky. Vzhledem k tomu, že nebyla tentokrát určena cílová zastávka v žádné místní restauraci, dostali účastníci výjimečně diplomy už na startu.

Letos byla převaha mladších účastníků. Nejmladší byla tříletá Adélka z Kladna, jejíž tatínek pochází až z Bavorska a nejstarší byl čtyřiaosmdesátiletý účastník z Havlíčkova Brodu. Dorazili i lidé z Kolínska, Benešovska a dalších měst. Celkem se zúčastnilo se na 180 jednotlivců.