ČSAD KLADNO
  • Farmářské trhy
  • Kladno
  • Rebuy Stars

Ve čtvrtek zkontrolovali kladenští policisté 147 řidičů

Neděle, 9. ledna 2022 10:32

Policisté kladenského dopravního inspektorátu v součinnosti s Policejním vzdělávacím zařízením Praha Hrdlořezy uskutečnili v Kladně dopravní akci, do které byli zapojeni frekventanti policejní školy. Dopravně bezpečnostní opatření probíhalo v časovém rozmezí od 08.00 do 12.00 hodin na dvou vytipovaných stanovištích, a to v ulici Dubská a Na Kopci.

Ve čtvrtek zkontrolovali kladenští policisté 147 řidičů (Foto: PČR)

„V rámci dopravně bezpečnostní akce policisté zkontrolovali celkem 147 motorových vozidel a bylo zjištěno celkem 25 přestupků v dopravě, za které byly uděleny blokové pokuty ve výši 8 500 korun. U jednoho z řidičů byla pozitivní dechová zkouška s naměřenou hodnotou 1,20 promile alkoholu v dechu a nyní je za své protiprávní jednání podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

„Dále byl zjištěn u dalšího řidiče alkohol s naměřenou hodnotou 0,24 promile alkoholu v dechu. Dalšími přestupky byl například nevyhovující technický stav vozidel,“ dodala Jana Šteinerová.

Do dopravně bezpečnostní akce bylo nasazeno celkem 20 policistů, z toho bylo 15 frekventantů, kteří se na celé akci aktivně podíleli a pod dohledem zkušených kladenských policistů získávali v terénu nové vědomosti a zkušenosti z odboru problematiky policejní dopravní služby.