ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Kladenští policisté vyhmátli šoféry bez řidičského oprávnění

Pátek, 7. ledna 2022 07:30

Zákazy řízení jim v jízdě nebránily. Sedmatřicetiletý muž a pětadvacetiletá žena nyní čelí obvinění z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Za jejich nezodpovědné jednání si můžou vykoledovat až dvouletý pobyt za mřížemi.

Kladenští policisté v úterý vyhmátli šoféry bez řidičského oprávnění (Ilustrační foto: KL)

„V úterý 4. ledna, půl hodiny po půlnoci, zastavila hlídka v ulici Unhošťská v Kladně sedmatřicetiletého řidiče osobního vozidla Volkswagen Passat, u kterého lustrací zjistila, že má platný zákaz řízení všech motorových vozidel od prosince loňského roku do dubna 2023,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová a dodala: „Tentýž den, v půl jedenácté dopoledne, byla zastavena na benzínové čerpací stanici v Kročehlavské ulici pětadvacetiletá řidička, která má také platný zákaz řízení, a to od dubna 2021 do dubna letošního roku.

Kladenští policisté zahájili s oběma výtečníky úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Za tento trestný čin jim hrozí v případě odsouzení až dva odnětí svobody.