ČSAD KLADNO
  • Farmářské trhy
  • Kladno
  • Rebuy Stars

Kladenské ČSAD MHD omlazuje vozový park, má nové autobusy

Úterý, 4. ledna 2022 09:27

Dopravní společnost ČSAD MHD Kladno ze skupiny Arriva koupila čtyři nové a moderní autobusy. Do provozu je uvede v první polovině ledna 2022. Cestující se s nimi svezou například na linkách do Prahy, Nového Strašecí nebo Rakovníka.

Foto: ČSAD MHD Kladno

Dopravní společnost ČSAD MHD Kladno připravila pro cestující dárek do nového roku. Pro linky v systému PID nakoupila čtyři nové autobusy IVECO Crossway LE Line 12. Ty jsou v novém barevném provedení Pražské integrované dopravy s vybavením podle technických standardů.

„Velká pozornost je věnována pracovišti řidiče, které je od prostoru pro cestující odděleno polokabinou s prosklením v horní části. Pracovní podmínky řidiči usnadní automatické řazení nebo také couvací kamera s obrazovkou v zorném poli řidiče. Celková obsaditelnost je 89 osob, z toho je 45 sedících cestujících,“ vysvětlil ředitel ČSAD MHD Kladno Ludomír Landa.

„Dva autobusy budou nasazeny na linku PID 322, lidově „courák“ mezi autobusovým nádražím v Kladně a stanicí metra v Praze Veleslavíně. Druhé dva autobusy budou jezdit na linkách v okolí Nového Strašecí, střídavě ve směrech do Kladna, Prahy a Rakovníka. Na své linky vyjedou autobusy v první polovině ledna 2022,“ dodal Ludomír Landa.