Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Ve Slaném U Brodu byla vyčištěná umělá vodní nádrž

Čtvrtek, 23. prosince 2021 07:59

Ještě před Vánoci se pracovníci Technických služeb Slaný pustili do odbahnění a vyčištění vodní nádrže U Brodu. První fáze je hotová a město teď řeší, jek zajistit nově přítok i odtok vody.

Ve Slaném U Brodu byla vyčištěná umělá vodní nádrž (Foto: MěU Slaný)

Umělá vodní nádrž sloužila roky jako požární. Ovšem v posledních letech byla téměř bez vody. Proto se vedení města rozhodlo pro nápravu. V první fázi na její revitalizaci bylo vyčleněno 450 tisíc. Pracovníci technických služeb při čištění na dně našli hromadu odpadků, ale třeba i mobilní telefon, lustr a soudek od piva.

Lustr, mobil, soudek od piva, hromada odpadků, ale i sumec a barevné rybičky. Takové tajemství vydala betonová vodní nádrž ve Slaném U Brodu, kterou pracovníci podniku Technických služeb před Vánoci po letech vyčistili.

„Vodní nádrž zásobovaly odedávna přírodní prameny ze sousední Flaškářské ulice, které se ale patrně výstavbou postupně ztratily nebo utlačily. Technický stav nádrže není dobrý. Naším úkolem je zajistit nově přítok i odtok. V první fázi jsme provedli odbahnění a vyčištění. Rádi bychom, aby byl Brod nově zásoben dešťovou vodou, která by sem měla být svedena například z náměstí,“ uvedla manažerka rozvoje města Magdaléna Stýblová.