7 pádů SAMK ROYAL Fitness Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod
 • 7 pádů
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Mítink Kladno Indoor přilákal i syrskou posilu extraligového mužstva

Středa, 22. prosince 2021 08:40

Mítink Kladno Indoor, který se v atletické hale na Sletišti uskuteční ve čtvrtek 27. ledna, představí hvězdy světového měřítka! Jak mužské, tak i ženské startovní listiny ve skoku do výšky a vrhu koulí jsou nabité atraktivními jmény a slibují prvotřídní podívanou. Mužskou výšku navíc okoření start Syřana Ghazala, který bude v příštím roce oblékat kladenský dres na extraligových závodech!

Mítink Kladno Indoor přilákal i syrskou posilu extraligového mužstva (Foto: SAMK)

Kladenský halový mítink letos sklidí plody zaseté v loňské sezoně. Navzdory pandemii, která zkomplikovala a v některých případech přímo znemožnila start nejen domácích, ale především zahraničních závodníků, kladenský atletický klub uspořádal mítink na vysoké úrovni. A závodníci si na to dobře pamatují.

„Můžu potvrdit, že se v lednu na Kladně představí obhájce loňského prvenství ve výšce mužů Adrijus Glebauskas,“ říká ředitel mítinku Jakub Kubálek a dodává: „Loni si u nás skočil osobní rekord, a zároveň litevský národní halový rekord. Skákalo se mu tady tak dobře, že se nám letos sám přihlásil a už se k nám těší.“ A sedmadvacetiletý Litevec není jediný, kdo se rád vrátí. Telefonní linku žhavil také lucemburský koulař Bob Bertemes – loni třetí v závodě, který ovládl Tomáš Staněk. Také letos by se tito dva měli v odhodišti setkat. Konkurence tam bude obrovská! Do Kladna totiž přijede i Brazilec Darlan Romani, čtvrtý z olympijských her v Tokiu. „Darlan je asi nejsmutnějším čtvrtým závodníkem v historii olympijských závodů. S tím, co v Tokiu hodil, by vždycky dosáhl na medaile. Je to opravdu světová extratřída,“ říká Kubálek a láká i do výškařského sektoru: „Čtvrtý v Tokiu byl také Korejec Sanghyeok Woo, dokonce si tam skočil osobní rekord 235 centimetrů.“ Také on se na Kladně představí v neuvěřitelně našlapané konkurenci.

„My máme letos na mužské výšce takový přetlak, že musíme odmítat závodníky s osobním rekordem přes 230 centimetrů, protože se nám prostě nevejdou na listinu,“ popisuje Kubálek příjemné starosti, které mu nastaly zčásti i proto, že zatímco ostatní mítinky se ruší, nebo jsou v ohrožení, Kladno garantuje pevně stanovený termín, který byl pečlivě vybrán i s ohledem na navazující závod v Nehvizdech a další podniky.

„Myslím si, že takové obsazení, jaké máme letos v poměru k rozpočtu, už nikdy mít nebudeme. Paradoxně nám nahrává situace. Za běžné doby, kdy se po světě koná spousta závodů, si sportovci mohou vybírat a řekněme si narovinu – kdo zaplatí víc, má větší šanci. My zase tolik platit nemůžeme, ale zakládáme si na jiných hodnotách. Snažíme se s atlety budovat dlouhodobé přátelské vztahy, děláme pro ně věci nad rámec standardního servisu, na který jsou zvyklí. Bereme je na výlety do Prahy, zařizujeme pro ně první poslední. A toho oni si váží, rádi se k nám vracejí. Zrovna Bob Bertemes je skvělý příklad. Ozval se nám sám a přijede do Kladna jenom na otočku. To je pro nás obrovská reklama!“ říká Kubálek, který další ohromné plus mítinku spatřuje v zázemí.

„Sport Hotel Sletiště, blízkost lesa, Městský stadion Sletiště, Aquapark, to všechno na pětníku. Všichni jsou z toho nadšení, líbí se jim tady. Mají tu největší komfort, ubytování i stravování na skvělé úrovni a halu odpovídající jejich potřebám. Díky tomu všemu nemusíme vynaložit přehnaně vysoké prostředky, abychom k nám špičkové závodníky dostali,“ vysvětluje Kubálek, jenž už se sám nemůže dočkat, až uvidí staré známé.

„Minulý týden jsem si psal s Tynitou Butts, hrozně se sem těší. Předloni tady strávila asi deset dní, vzali jsme ji na hokej, trénovala tu s našimi atlety. Má to tady fakt ráda,“ vypráví o americké výškařce. Ve startovních listinách samozřejmě drží místa i pro špičkové domácí atlety, kteří budou moci závodit v elitní konkurenci. Třeba loňská vítězka ženského vrhu koulí Markéta Červenková letos vyzve legendární Němku Christinu Schwanitz nebo Švédku Fanny Roos, která v létě na Sletišti překonala švédský národní rekord.

Dámskou výšku loni v konkurenci převážně domácích závodnic opanovala Michaela Hrubá, letos budou laťku přeskakovat taková jména, jako už zmíněná Američanka Tynita Butts, uzbecká finalistka olympijského závodu Safina Sadullayeva nebo vycházející ruská hvězdička Mariya Kochanova. Kladno Indoor prostě nebude nudit.

A Kubálek slibuje ještě jednu perličku navrch: „Účast nám potvrdil také Majd Eddin Ghazal, syrský výškař, který bude v příští sezoně v mužské extralize závodit za Kladno! Jeho účast na lednovém mítinku naši spolupráci symbolicky stvrdí,“ těší se Kubálek a doufá, že situace umožní účast diváků, kteří vytvoří atmosféru odpovídající vysoké úrovni mítinku. 1. krimi

  POZOR! Hledá se seniorka v Kladně, pomozte rodině i policii

 2. zprávy

  Po jedenácté se konal desetiboj Mladého strážníka MP Kladno, 13 škol poslalo své týmy

 3. zprávy

  Myšlení sériových vrahů poznali lidé v kladenském kině Sokol, exkluzivní rozhovor pro KL

 4. kultura

  Středočeská vědecká knihovna v Kladně projde o prázdninách velkou proměnou

 5. pozvánka

  Velká outdoorová hra Okem Madagaskaru, Zoopark Zájezd v sobotu

 6. zprávy

  Hasiči ve Pcherách mají mocného pomocníka, pomohly vodárny

 7. komerční sdělení

  Podpora Evropské unie zavítala až do stavební společnosti KOSTKA stav s.r.o.

 8. zprávy

  Strážníci z Kladna i Slaného si vystříleli medaile na tradiční soutěži v Kralupech nad Vltavou

 9. zprávy

  V Centralu Kladno se konal Den prevence, byl o něj velký zájem

 10. pozvánka

  V sobotu ožijí Žižice fotbalem a zábavou pro malé i velké. Koná se již 46. memoriál M. Maxy

 11. zprávy

  Neuvěřitelný úspěch chovatelů v Zooparku Zájezd

 12. zprávy

  POZOR! Slánská nemocnice uzavřela porodnici i dětské a novorozenecké oddělení, nemá lékaře

 13. zprávy

  Den zdraví v kladenské nemocnici ve čtvrtek od 9 do14.00 hodin

 14. zprávy

  Svárov, škola s téměř 120 letou tradicí, hledá vyučující, kuchařku a uklízečku

 15. krimi

  Náklaďák v Kladně porazil strom, ten zpřetrhal elektrické vedení a poškodil dům, vše zachránili hasiči

 16. zprávy

  V Kladně odstartovalo další forenzní značení kol

 17. zprávy

  Další nehoda u Žižic nedaleko od Slaného, dvě osobní auta tři zranění

 18. zprávy

  Zastupitelstvo v Kladně řešilo prodej bytů, územní plán i nové vyhlášky

 19. zprávy

  Žižický dětský den přilákal stovky lidí, lákadlem pro malé a velké byl i policejní vrtulník

 20. krimi

  Policisté v červnu připomínají Evropský den proti vloupání