ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Nad Kladnem se valil hustý dým, hořely pneumatiky

Úterý, 21. prosince 2021 13:11

V úterý, kolem poledne, se nad Kladnem začal objevovat sloup hustého dýmového mraku. Ten byl vidět až z dalekého okolí. Hasiči na místě potvrdili, že se jedná o tři samostatné požáry, při kterých hořely pneumatiky. Událost se odehrála v bývalém areálu Poldi.  

Nad Kladnem se valil hustý dým, hořely pneumatiky

Na místo požáru vyjela nejprve jedna profesionální jednotka z Kladna. Ta zjistila, že se jedná o požár pneumatik. Vzápětí byly vyslány posilové jednotky s cisternou.

Na místě zasahovalo nakonec deset jednotek hasičů, které se snažily co možná nejdříve dostat pod kontrolu rozsáhlý požár, který byl na třech místech. Byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu. Profesionální hasiči z Kladna za asistence většího množství dobrovolných likvidovali požár za pomocí pěny a vody.

„Jedno místo byla nízká budova naložená pneumatikami, v jejím sousedství se nacházel přístřešek, také naložený pneumatikami, a poslední třetí místo, byly volně pohozené pneumatiky. Ty když hořely, poškodily další budovu v sousedství. Vše se odehrálo v neužívaném areálu bývalé Poldi. Při požáru nebyl nikdo zraněn,“ uvedl mluvčí hasičů Jan Sýkora.