ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Michal Strieborný je novým ředitelem kladenských strážníků

Úterý, 21. prosince 2021 12:22

Kladenští zastupitelé na svém posledním letošním zasedání odhlasovali změnu na pozici ředitele Městské policie Kladno. Po Monice Horové do funkce nastupuje Michal Strieborný. Ten se hned aktivně zapojil do dění kolem strážníků.

Michal Strieborný je novým ředitelem kladenských strážníků (Foro: MP Kladno)

Michal Strieborný je v Kladně dvanáctým rokem. Dříve pracoval u Policie České republiky. Pod jeho vedením tak byli muži zákona například v Unhošti, Slaném a v poslední řadě také v Kladně. V pondělí se z něj stal ředitel Městské policie Kladno.

Kladenští strážníci v minulých dnech pomohli například bezdomovci, který nebyl ostrahou vpuštěn do obchodu. Muž od hlídky dostal respirátor a za peníze, které jí předal, mu nákup obstarali. „Současně ho poučili o jeho povinnostech i možnosti trávit chladné dny v Krizovém centrum Českého červeného kříže v kladenských Kročehlavech, které lidem bez domova v součinnosti s městem a strážníky během dnů a nocí s mrazivými teplotami pomáhá,“ uvedla mluvčí strážníků Alena Purkytová.

Její slova doplnil právě Michal Strieborný: „Lidé zde naleznou nejen únik před mrazem, ale dostanou zdarma i čisté oblečení, jídlo, mohou se vykoupat a v bezpečí a teple přespat. Pracovníci centra navíc umí v případě potřeby zajistit nejnutnější odborné ošetření.“

„Je škoda, že se lidé bez domova do centra zrovna nehrnou a raději vyhledávají méně bezpečná místa na přespání. Hlavním důvodem je mnohdy fakt, že nejsou ochotni se vzdát alkoholu či drog, ale třeba i to, že by museli pěšky do krizového centra dojít,“ dodal nový ředitel.