ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

V Doksech na Kladensku policisté postřelili agresivního útočníka

Čtvrtek, 16. prosince 2021 14:09

Ve středu večer byla vyslána policejní prvosledová hlídka do obce Doksy na Kladensku, kde došlo k potyčce dvou mužů, kteří se navzájem ohrožovali nožem. Na zákonné výzvy jeden z agresorů nereagoval a hlídku napadl. Muži zákona byli nuceni použít svoji střelnou zbraň a útočníka postřelili.

V Doksech na Kladensku policisté postřelili agresivního útočníka (Foto: KL)

K šarvátce mužů došlo ve středu před 20 hodinou. Oba se navzájem napadali s nožem v ruce. Na místo byla vyslána prvosledová hlídka z Kladna a policisté z Unhoště. „Po příjezdu na místo policisté oba aktéry vyzvali, aby zanechali svého protiprávního jednání, přičemž jeden z nich výzvu neuposlechl a v napadání pokračoval. Po dalších opětovných výzvách agresor začal policisty ohrožovat třiceticentimetrovým nožem. Ti proti němu nejprve použili taser, ale ten nebyl účinný. Agresor znovu na hlídku vytáhl nůž, rozeběhl se proti ní a ohrožoval ji. Proto policisté použili své služební zbraně. Každý z nich jednou vystřelil a oba náboje útočníka zasáhly,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Náboje muže zasáhly do levé nohy a do oblasti zad. Postřeleného pak transportoval do pražské nemocnice vrtulník a nyní je mimo ohrožení života. Na místo události přijeli pracovníci Generální inspekce bezpečnostních sborů, kteří celou událost prověřovali a předběžně vyhodnotili užití zbraně jako oprávněné.

„Kladenští kriminalisté celou věc prošetřují jako podezření ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě. Za to útočníkovi hrozí v případě odsouzení, trest odnětí svobody až šest let.