ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Nočním Kladnem se procházel muž se samopalem v ruce

Čtvrtek, 16. prosince 2021 07:40

Ve středu v noci zažili kladenští strážníci kuriózní případ. Autohlídka v ulicích města zahlédla muže, který před ní bez důvodů začal utíkat. To bylo podezřelé a strážníci se dali do jeho pronásledování, při kterém muž něco odhodil do křoví. Později se ukázalo, že to byla maketa samopalu.

Nočním Kladnem se procházel muž se samopalem v ruce (Foto: MP Kladno)

„Svým podivným chováním na sebe upoutal pozornost autohlídky muž, procházející ulicí Dánská. Poté, co si všiml strážníků ve služebním vozidle, kteří prováděli hlídkovou činnost, začal utíkat a snažil se hlídce ztratit v ulicích,“ uvedla mluvčí Městské policie Kladno Alena Purkytová.

Strážníkům bylo mužovo chování podezřelé a chtěli zjistit důvod jeho divného chování. Proto jeden člen hlídky vystoupil a běžel za ním a druhý mu nadjel služebním vozidlem. Strážník, který za podezřelou osobou běžel, zaslechl zvuk, který připomínal natažení zbraně. Na výzvu, aby se zastavil a ukázal ruce, muž nereagoval a utíkal dál. Když ale zjistil, že mu cestu blokuje druhý člen hlídky služebním vozidlem, odhodil do nedalekého křoví předmět, který ve tmě vypadal jako zbraň. To se také potvrdilo.

„Pod keřem ležela dlouhá střelná zbraň typu AK 47 Kalašnikov. Na výzvu hlídky k prokázání totožnosti, toto učinil pouze ústně. Na dotaz strážníků, proč před hlídkou utíkal, sdělil, že se pouze prochází a že vůbec neutíkal. Ke zbrani pak řekl, že je to kuličková zbraň, poháněná bateriemi, ale není si jistý. Hlídka lustrací zjistila, že v minulosti byl již za podobný přestupek řešen,“ vysvětlila Alena Purkytová.

Přivolaná hlídka Policie České republiky muže prověřila a dořešení přestupku ponechala v kompetenci strážníků. Ti sepsali oznámení o spáchání přestupku a společně se zbraní předali správnímu orgánu k dořešení.