ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

V posledních dnech vyjížděli strážníci na pomoc desítkám seniorů

Čtvrtek, 16. prosince 2021 07:20

Výjezdy kladenských strážníků, kteří v předešlých dnech spěchali na pomoc seniorům, se dají za poslední dny počítat na desítky. Hlídky také dohledávaly řidiče, kteří si nechali otevřená okénka, nezavřeli páté dveře nebo nechali v zámku klíče.

V posledních dnech vyjížděli strážníci na pomoc desítkám seniorů (Foto: KL)

„Strážníci denně přijímají žádost o pomoc seniorům, kteří doma upadli nebo se sami nezvednou z vany. Během víkendu to byla desítka žádostí. Ani v jednom případě nebylo nutné volat lékařskou pomoc. Ale ne vždy to tak je. V minulosti již několikrát strážníci museli poskytnout seniorům první pomoc a přivolat lékaře. Pro starší občany, kteří jsou doma sami a nemají nikoho, kdo by jim pomohl, je toto veliká pomoc,“ říká mluvčí Městské policie Kladno Alena Purkytová.

„Během uplynulého víkendu také hlídky strážníků dohledávaly několik řidičů, kteří si špatně zajistili svá vozidla. Nechali otevřená okénka, nezavřeli páté dveře nebo nechali v zámku klíče. Díky lustracím a spolupráci s Policií České republiky se vždy šoféry podařilo dohledat. Všechny případy nezajištěných aut dopadly dobře a z vozidel se nic neztratilo,“ upřesnila Alena Purkytová.