ČSAD KLADNO
  • Farmářské trhy
  • Kladno
  • Rebuy Stars

FOTO: Ve slánské nemocnici po roce skončila rekonstrukce

Čtvrtek, 16. prosince 2021 07:10

Pacientům, návštěvám i personálu se po roce ve slánské nemocnici ulevilo. Začátkem prosince tam totiž definitivně skončila rekonstrukce. Ta trvala déle než rok a její součástí bylo například úprava silnice, chodníků osvětlení nebo zateplení.

Ve slánské nemocnici po roce skončila rekonstrukce (Foto: Radek Vondráček)

Odbor správy majetku ukončil obnovu fasády a zateplení budovy A, která je nejstarší budovou v areálu slánské nemocnice. K užívání byla předána roku 1884. Konkrétně se jedná o energetické řešení zateplení objektu kontaktním zateplovacím systémem, při kterém došlo i k šetrné obnově části zdobných prvků fasády, které byly bohužel v průběhu let osekány a nahrazeny hladkou omítkou.

Rekonstrukce přinesla také opravu páteřní nemocniční komunikace s novými povrchy, chodníky, kanalizací, osvětlením a parkovacími místy před budovami A a B, a rekultivaci nemocničního parku s novou výsadbou, lavičkami a odpadkovými koši.

„Zateplen do krovu je půdní prostor, čímž se otvírá možnost jeho budoucího využití. Úpravy zaznamenal i hlavní vstup do budovy, kde jsou osazeny nové posuvné elektrické dveře, nad kterými je umístěna stříška z bezpečnostního skla a nově je provedeno i zastřešení prostoru pro příjezd sanitek s pacienty v zadní části traktu. Rovněž došlo i k výměně zbývajících oken za energeticky příznivější,“ uvedl slánský místostarosta Radek Vondráček.

„Jakkoli jsme byli rozladěni neúměrnou délkou trvání stavby, s výsledkem jsme spokojeni. Stejně tak byla dokončena obnova fasády a zateplení budovy A, jejíž nový vzhled s respektováním historického štukování a obnovou původní barvy omítky z konce 19. století se stal ozdobou nemocnice,“ řekl ředitel Nemocnice Slaný Štěpán Votoček.

„Souhrn všech energetických opatření vedl k možnosti získání dotace z Operačního programu Životní prostředí, která byla udělena ve výši 3,7 milionu korun. Za tuto stavbu město vydalo ještě dalších 10,1 milionů a je zřejmé, že spolu s dokončenou první etapou rekonstrukce areálových komunikací, která činila dalších 10,2 milionu, jde o významnou podporu tohoto v dnešní době tak potřebného zdravotnického zařízení,“ dodal Radek Vondráček.