ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

V okrese Kladno se policisté zaměřili na řidiče i chodce

Středa, 15. prosince 2021 07:20

V minulých dnech proběhla v okrese Kladno dopravně bezpečnostní akce, při které policisté zkontrolovali jednasedmdesát chodců a přes dvě stě řidičů. Kontroly budou pokračovat i v následujících dnech. 

V okrese Kladno se policisté zaměřili na řidiče i chodce (Foto: PČR)

„Krajská dopravně bezpečnostní akce se zaměřením na viditelnost chodců a ostatních účastníků silničního provozu probíhala v rámci celého Středočeského kraje. Tentokrát se policisté dopravní a pořádkové služby zaměřili na nejohroženější účastníky silničního provozu, chodce a cyklisty. Jejich pozornosti však neunikli ani řidiči. Při kontrolách rozdávali nejen pokuty, ale i reflexní pásky, šle, vesty, tašky a jiné předměty s reflexními prvky,“ říká policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Policisté prováděli výkon služby na vytipovaných pevných stanovištích a v některých úsecích byli účastníci silničního provozu kontrolováni i pohyblivými policejními hlídkami. V šem kontrolovaným potom udělili rady, jak lze viditelnost zvýšit vhodnou barvou oblečení a právě i doplňky z fluoresenčních a reflexních materiálů, které zvyšují světelný kontrast vůči pozadí a prodlužují tak vzdálenost, na jakou může řidič chodce nebo cyklistu zaznamenat.

„V průběhu akce v okrese Kladno policisté zkontrolovali celkem 202 vozidel a 71 chodců. Celkem bylo řidičům uděleno 17 pokut, z toho 15 pokut bylo vyřešeno na místě uložením blokové pokuty ve výši 6 900 korun, dvě pokuty byly oznámeny správnímu orgánu. U jednoho z řidičů byl zjištěn alkohol. Dále policisté při kontrolní činnosti chodců zjistili pět přestupků, kdy neměli reflexní označení při pohybu po pozemní komunikaci mimo obec. Přestupky chodců byly vyřešeny na místě domluvou. Zkontrolován byl i jeden cyklista, u kterého nebylo zjištěno žádné pochybení,“ vysvětlila Jana Šteinerová.