ČSAD KLADNO
  • Farmářské trhy
  • Kladno
  • Rebuy Stars

Odstavené vlaky v kladenském depu působí na sprejery jako magnet

Čtvrtek, 9. prosince 2021 07:00

Jako by to už byla tradice. Do železničního depa v ulici Milady Horákové v Kladně se opět vetřel vandal, který posprejoval odstavené vagony. Tentokrát způsobil škodu za čtyřicet tisíc korun.

Odstavené vlaky v kladenském depu působí na sprejery jako magnet (Ilustrační foto: KL)

Sprejer se ke svému pouličnímu „umění“ vydal do vlakového depa v pondělí. V době od 03:00 do 05:00 hodin, se mu tam povedlo pomalovat dva vagóny, které byly odstaveny na druhé a třetí koleji. Odstranění kreseb o rozměrech 10 x 2 metry budou dráhy stát 40 tisíc korun.

Policisté nyní tento případ prošetřují jako přečin poškození cizí věci a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. Zároveň se muži zákona obracejí na veřejnost s pomocí o dopadení tohoto vandala.

„Aby se podařilo výtečníka vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí nádraží v inkriminovanou dobu podezřelou osobu. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Kladno-Kročehlavy, nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 576. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.