ČSAD KLADNO
  • Farmářské trhy
  • Kladno
  • Rebuy Stars

Slánská nemocnice dál bojuje s covidovými pacienty

Středa, 8. prosince 2021 09:31

K pondělnímu ránu hospitalizuje Nemocnice Slaný na covidových odděleních 27 pacientů, z toho tři na ARO, šest na reprofilizovaných JIP lůžkách a zbytek na standardních lůžkách. Monoklonální protilátky došly a nové budou až v příštím týdnu. Nejmladšímu pacientu s covidovým zápalem plic je 24 let, pacientu v nejvážnějším stavu je 43 let. Oba dva nebyli očkováni.

Celkový počet covidových pacientů ve slánské nemocnici je k pondělnímu datu 27. Z toho je jich 14 neočkovaných a 13 očkovaných. „Mezi očkovanými jsou i pacienti, kteří jsou hospitalizováni s jinou nemocí než covidem, ale byla jim zachycena bezpříznaková pozitivita testu. Převažují mezi nimi starší ročníky a nikdo z nich nedostal posilující třetí dávku,“ uvedl ředitel slánské nemocnice Štěpán Votoček a dodal, že přidělené množství monoklonálních protilátek již spotřebovali a další mají být přiděleny až v příštím týdnu.

„Očkování v našem Očkovacím místě pokračuje, ale jeho kapacitu nelze z personálních a prostorových důvodů navýšit nad stávajících 130 očkovaných denně a soustředíme se na podávání třetích dávek. Bohužel vládní strategie, která počítala s převzetí očkování praktickými lékaři a jejíž součástí bylo uzavření velkokapacitních Očkovacích center včetně slánského Grandu, se ukázala jako nedomyšlená,“ doplnil Štěpán Votoček.