Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Řidiči v Kladně již používají dva nové kruhové objezdy, pěší si ještě počkají

Středa, 8. prosince 2021 09:27

Křížení ulic u zimního stadionu bylo uzavřeno od 27. září. Jako první se do práce pustili zaměstnanci vodáren. Následně je nahradili silničáři, kteří začali budovat nový kruhový objezd. O tři týdny později začaly práce i na druhé okružní křižovatce v ulici Železničářů a Josefa Čapka. Dnes jsou obě stavby již zprůjezdněny a řidičům se ulevilo. Nyní zbývá dodělat chodníky a střed křižovatek osázet zelení.

Řidiči v Kladně již používají dva nové kruhové objezdy, pěší si ještě počkají (Foto: KL)

Hned několik uzavírek trápilo dlouhé měsíce řidiče v Kladně. Město totiž na dvou místech nechalo vybudovat hned dvě nové kruhové křižovatky. Jeden kruhový objezd se nachází v křížení ulic Petra Bezruče s ulicí Ke Stadionu a má průměr 28 metrů. Ten druhý je zhruba ještě o dva metry větší a spojuje ulice Josefa Čapka a Železničářů. Na obou stavbách mají silničáři již hotovo a řidiči projedou bez problémů.

Za to chodci si budou muset ještě chvíli počkat. Stavbaři se v následujících týdnech zaměří na dokončení chodníků, které jsou uzavřeny. „V pondělí 6. prosince od ranního výjezdu se vrátila na svoji trasu ulicemi Železničářů a Sportovců linka městské dopravy číslo 614. Obnovena byla obsluha zastávek Na garážích, ČSAD, Vaníčkova a Zimní stadion,“ sdělil ředitel ČSAD MHD Ludomír Landa.

„Z linek PID se rozhodnutím krajského organizátora vrátila na trasu přes zastávku ČSAD pouze linka 630. Linky 324 a 386 jsou stále vedeny po objízdných trasách, na své původní trasy se vrátí až od neděle 12. Prosince,“ dodal Ludomír Landa.

Řidiči v Kladně již používají dva nové kruhové objezdy, pěší si ještě počkají (Foto: KL)