Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Třetí ročník soutěže Kladenský krasohled zná své vítěze

Středa, 8. prosince 2021 09:29

Třetí ročník otevřené fotografické soutěže Kladenský krasohled, kterou pořádá město Kladno, zná své vítěze. Ceny poroty vybírala komise vedená Tomášem Vocelkou a Ivonou Kasalickou. Mladší generace v porotě zastupovali Michal Puchel, Johana Kasalická nebo Adam Litera.

Foto: Archiv města Kladna/Lukáš Hanes

Ceny poroty vybírala komise vedená Tomášem Vocelkou, profesionálním fotografem a fotoreportérem a Ivonou Kasalickou, která po deset let působila v multižánrové soutěži Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice. Mladší generace v porotě zastupovali Michal Puchel, fotograf a videotvůrce, Johana Kasalická, studentka fotografie a filmu nebo Adam Litera, profesionální fotograf, specialista na sociální sítě a cestovatel. 

Do letošního ročníku se zapojilo 108 obyvatel Kladna, což je ještě o 11 fotografů více než v předešlém ročníku. Z celkového počtu bylo 15 účastníků kategorie „Do 16 let včetně“. V období od 15. listopadu 2020 do 15. září 2021 zaslali soutěžící celkem 508 fotografií, z toho 56 jich přišlo ve zmíněné juniorské kategorii.

„Opět jsme se jako porota mohli potěšit nejen panoramaty Kladna, parky, přírodou, památkami, včetně těch industriálních. Nechybělo zachycení města v mlze, dešti, při západu Slunce nebo v černočerné noci. Stejně jako každý rok bylo těžké vybrat ty nejlepší,“ komentuje 3. ročník soutěže Ivona Kasalická a dodává: „Musím bohužel přiznat se nám trochu v soutěži záběry i náměty opakují. Zdá se dokonce, že se někteří autoři inspirovali vítěznými fotografiemi z minulých let a vsadili na stejné záběry – opět vápenky, věžáky, jejich odraz v louži, noční světelné stopy aut, či panorama s věžáky na pozadí modrého nebe či s mlžným oparem. Kde jsou neotřelé a zajímavé pohledy na město, kde jsou záběry, které by porotu překvapily a potěšily, kam se podělo sociální drama na tom našem drsném Kladně? A to neplatí pouze pro dospělé účastníky Krasohledu, ale také pro ty mladší.“

V nově vyhlášeném 4. ročníku by pořadatelé tak raději uvítali především fotografie zachycující živé Kladno – sociální drama, portréty, momentky nebo živé obrazy.

Kladenský krasohled založilo město Kladno s myšlenkou vytvořit příležitost pro zapojení všech generací do jedné aktivity, spojit komunitu. Cíl se daří naplnit, nejstarší účastnicí 3. ročníku soutěže je čtyřiaosmdesátiletá Jindřiška, nejmladšími v soutěži pak tříletý Erik a sedmiletá Jája a již druhým rokem má své zástupce každá věková dekáda mezi nimi.

„Ceníme si všech snímků. Nejvěrnějšími soutěžícími, kteří zasílali fotografie každý měsíc, byli Eva Matoušková a Vladimír Kotelenský. V juniorské kategorii byli nejpilnější patnáctiletý Lukáš Matoušek a desetiletý Matěj Veselý. Za to jim patří uznání,“ podotkla šéfredaktorka radničního měsíčníku Kladno a iniciátorka soutěže Eva Havelková.

Cena poroty – kategorie Do 16 let včetně

1. místo Johan Kristian Žák

Cena poroty – kategorie Od 17 let výše

1. místo – Miloš Kostka

Cena veřejnosti

1. místo – Eliška Šimonová