ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

V sobotu řešili hasiči ve Středočeském kraji 20 dopravních nehod

Úterý, 7. prosince 2021 08:09

V sobotu 4. prosince se téměř všichni Středočeši probudili do bílého rána. V souvislosti s novou sněhovou pokrývkou zaznamenali hasiči v tomto kraji zvýšený počet výjezdů k dopravním nehodám. Bylo jich hned 20. Od pomačkaných plechů až po tragédii.

Foto: HZS Středočeského kraje

První ranní nehodu zaznamenali hasiči ve Středočeském kraji v Kladně a to krátce po páté hodině. Zde došlo v Rakovnické ulici k proražení olejové vany při najetí osobního automobilu na přejezdový můstek. Událost se obešla bez zranění, hasiči museli pouze zasypat uniklé provozní látky sorbentem.

Další výjezdy napříč krajem na sebe nenechaly dlouho čekat. Některé z nich se obešly bez zranění a došlo při nich pouze k poškození karosérií vozidel. Celkem v sobotu od rána zasahovali středočeští hasiči u 20 dopravních nehod.

Tragicky skončila dopravní nehoda u Lišan na Rakovnicku. Zde se před polednem střetly dva osobní automobily a po nárazu zůstaly ve vozidlech zaklíněné osoby. Profesionální hasiči ze stanice Rakovník museli tyto osoby z automobilů vyprostit za pomoci hydraulického vyprošťovacího zařízení. Přes veškerou snahu všech záchranářů jedna osoba svým zraněním na místě podlehla, další byla transportována letecky do Fakultní nemocnice Motol. Poslední zraněnou osobu transportovala zdravotnická záchranná služba do nemocnice v Kladně pozemní cestou sanitkou.

K další nehodě s vyproštěním vyjeli slánští a kralupští profesionální hasiči na silnici mezi Nabdínem a Černucí na Kladensku. Osobní automobil zde sjel do příkopu, převrátil se na střechu a osoba, která zůstala uvězněna uvnitř, se sama nedokázala dostat ven. Pomoct jí museli až přivolaní hasiči, kteří vozidlo nejprve zajistili stabilizačními tyčemi a následně osobu za pomoci páteřové desky dostali z vozidla a předali ji do péče zdravotnické záchranné službě.