ČSAD KLADNO
  • Farmářské trhy
  • Kladno
  • Rebuy Stars

Nový multikulturní prostor vrátí v Kladně návštěvníky do minulosti

Středa, 8. prosince 2021 07:30

Kladenská hlavní třída T. G. M. by mohla být zase atraktivnější. V Poděbradově ulici totiž vznikl nový multikulturní prostor s názvem Dům 550. Ten vás jako strojem času přenese do prostředí 19 a přelomu 20. století. Hosty láká na dobré jídlo i kvalitní kulturu.

Nový multikulturní prostor vrátí v Kladně návštěvníky do minulosti (Foto: KL)

Dům 550 najdete v Poděbradově ulici. Sotva vejdete dovnitř, dýchne na vás atmosféra přelomu 19. a 20. století. Kromě obrazů, nábytku nebo vybavení toalet je autentické veškeré sklo i servis. V domě nenajdete nic, co v tomto období neexistovalo a to včetně kávy, autentického menu i nápojového lístku.

„Do budoucna plánujeme do místnosti, které říkáme salón, nainstalovat historickou pohovku. Ta by měla pocházet z lánského zámku,“ říká Lukáš Hemek a dodává: „V našich prostorách plánujeme také pořádání výstav a přednášek.“

„V našem domě budeme pořádat také různé autentické zážitkové akce, od možnosti ochutnávky dobového menu až po strávení celého dne v minulosti s patřičným programem i společností. Naši návštěvníci dostanou takovou krmi, jakou pojídala tehdejší šlechta. Kromě zážitků, na které je nutné se předem objednat, spouštíme poprvé pro veřejnost v pátek 3. prosince pravidelné otvírací hodiny,“ popsal Lukáš Hemek.