ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Ve Slaném sledovali lidé rozsvícení vánočního stromu online

Úterý, 30. listopadu 2021 09:05

Ve Slaném o víkendu zaplnily Masarykovo náměstí kamery. Vedení města se totiž rozhodlo zrušit plánované sobotní rozsvícení vánočního stromu a doprovodný program včetně adventního tržiště. Slaňáci však o nic nepřišli. Vše mohli sledovat z pohodlí domova online a to díky živému přenosu Slánské TV.

Online doprovodný program byl připravený pro všechny věkové kategorie. Vše začalo hranou pohádkou pro nejmenší o loupežníkovi Rumcajsovi, o kterou se postarala Slánská scéna. Tu následovala část předtočeného koncertu a v 17 hodin přišel na řadu starosta Slaného Martin Hrabánek se svým projevem. Poté zaznělo kouzelné zaklínadlo „Budiž světlo“ a v ten moment se celé Masarykovo náměstí, ulice města a vánoční strom rozzářily.

„Nebylo to lehké rozhodnutí pro celý organizační tým. Bylo by však pokrytecké na jednu stranu podporovat naši slánskou nemocnici, která musela částečně přerušit operativu pro zřízení třetího covidového oddělení a jejíž zaměstnanci pracují na hraně svých možností, a přitom uspořádat hromadnou akci pro velké množství návštěvníků. Do poslední chvíle jsme věřili, že se nám podaří uspořádat alespoň vánoční trhy s určitými omezeními. Neumíme si ale nikdo z nás představit, že bychom v rámci platných vládních opatření umožnili vstup pouze očkovaným, anebo těm, kteří Covid-19 prodělali. Netěšilo by nás dále dělit naši společnost a jitřit již tak napjaté nálady ve společnosti,“ vysvětlil online vysílání starosta Martin Hrabánek.

Foto: KL
Foto: KL
Foto: KL
Foto: KL