ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

V rámci programu Kladenských vánoc zazpíval Jakub Smolík

Úterý, 30. listopadu 2021 09:03

Písničky Jakuba Smolíka zná již několik generací. V rámci programu Kladenských vánoc ho diváci mohli naposled vidět před třemi lety. Letos publikum na náměstí Starosty Pavla potěšil svým zpěvem minulou neděli.

V rámci programu Kladenských vánoc zazpíval Jakub Smolík (Foto: Marek Procházka)

Program Kladenských vánoc, který se odehrává na náměstí Starosty Pavla, je letos doslova nabitý. Po sobotním slavnostním rozsvícení vánočního stromu, přijel v neděli odehrát svůj koncert zpěvák Jakub Smolík. Při něm zazněly jeho největší hity, například Až se Ti jednou bude zdát, Prý chlapi nebrečí nebo Návrat. 

Jakub Smolík, vlastním jménem Jaroslav Smolík se narodil 18. září 1959 v Domažlicích. Je absolventem Strojní průmyslové školy v Kolíně. V roce 1975 založil se spolužákem Lubošem Trnkou svoji první skupinu, nazvali ji Travaléři. Po vojně v letech 1982–1985 absolvoval studium na konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. V této době působil v rockových skupinách Rockyt a Kroket. V roce 1986 započal spolupráci s Lucií Bílou a skupinou Maximum Petra Hanniga.

Na to, jaká při jeho vystoupení panovala atmosféra, se podívejte ve fotogalerii, kterou pro Kladenské listy nafotil Marek Procházka.