Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Ve Slaném se zvýšil zájem o očkování, nemocnice nestíhá

Pátek, 26. listopadu 2021 11:56

Slánská nemocnice žádá všechny zájemce o očkování proti onemocnění covid-19, aby se primárně obraceli na své praktické lékaře. Pomůžete tak urychlit systém očkování a odlehčíte přetíženému personálu nemocnice.

Ve Slaném se zvýšil zájem o očkování, nemocnice nestíhá (Ilustrační foto: KL)

Nemocnice ve Slaném v současnosti pociťuje zvýšené počty zájemců o očkování, které jsou způsobeny nejen aplikováním třetích dávek, ale také očkováním nových zájemců. „Slánská nemocnice aktuálně provozuje očkovacího místo s kapacitou 100 očkovaných denně, již nyní očkuje každý den 130 zájemců a to je za hranou našich možností. Zájem výrazně převyšuje naše možnostmi, které jsme schopni v těchto podmínkách zvládnout. Rezervační systém je do konce roku zcela zaplněný,“ říká ředitel nemocnice Slaný Štěpán Votoček.

Očkovací strategie dojednaná vládou se zástupci praktických lékařů na celostátní i krajské úrovni počítá s tím, že od podzimu 2021 bude očkování proti covid-19 realizováno převážně v ordinacích praktiků, kterým měly být zajištěny všechny potřebné podmínky. Především distribuce vakcín a finanční bonifikace za každého naočkovaného. „Z tohoto důvodu došlo k omezení kapacity velkokapacitních center, a v případě Slaného pak k ukončení provozu OC Grand s kapacitou až 1000 očkovaných denně,“ sdělil starosta Slaného Martin Hrabánek.

Personál slánské nemocnice proto žádá všechny zájemce o očkování, aby se primárně obraceli na své praktické lékaře. Pomůže to tak urychlit systém očkování a odlehčí se přetíženému personálu nemocnice, který se musí věnovat léčbě nemocných.

„Děkujeme všem praktikům, kteří naléhavost situace pochopili a na očkování se již podílejí. Prosíme o zapojení všech ostatních,“ dodal starosta Hrabánek.