Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Aktuální situace v Oblastní nemocnici Kladno v boji proti covidu

Čtvrtek, 25. listopadu 2021 09:47

Od minulého týdne pomáhá osm vojáků personálu kladenské nemocnice v boji proti opět se šířící epidemii. Zdravotníci jsou v 85 procentech již oočkováni. S onemocněním covid-19 je hospitalizováno 25 pacientů. Lůžek je zatím dostatek.

Aktuální situace v Oblastní nemocnici Kladno v boji proti covidu (Foto: KL)

Oblastní nemocnice Kladno je již dnes dobře připravena na případný nárůst pacientů s onemocněním covid-19. Od dnešního dne je připraveno specializované oddělení ve druhém patře monobloku B. Nachází se tam dvakrát po patnácti standardních lůžkách a prozatím šest na JIP. Tam je ale možnost v případě potřeby lůžka přidat.

Zdravotní personál kladenské nemocnice je v 85 procentech již oočkován, přičemž je očkováno více lékařů než sester. Minulý pátek jim přijela vypomoci i armáda. Šest vojáků působí přímo na odděleních a další dva pomáhají v Odběrovém centru. 

V nemocnici se aktuálně nachází 25 pacientů s onemocněním covid-19. Léků je pro ně zatím dostatečné množství, jen monoklonálních protilátek bohužel ve shodě s celou republikou je nedostatek.

V nemocnici museli vzhledem k šířící se epidemii pozastavit i plánované operace. V současné době probíhají pouze ty, které nejdou odložit nebo jsou akutní. Od pondělí 8. listopadu také platí plošný zákaz návštěv, s výjimkou návštěv nezletilých pacientů, pacientů s omezenou svéprávností, lidí v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění nebo návštěv rodiček na oddělení šestinedělí a přítomnosti třetí osoby u porodu. Samozřejmě za předpokladu, že tyto osoby splní podmínky mimořádného opatření MZČR týkající se návštěv pacientů ve zdravotnických zařízeních.