Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Ve slánské nemocnici přibývají pacienti s covidem

Středa, 24. listopadu 2021 13:55

Slánská nemocnice se rychle zaplňuje covidovými pacienty. Aktuálně je hospitalizováno 24 pacientů s covid-19, nejvážnějších pět jich leží na ARO, ostatní na interně A, z nich ti těžší na monitorovaných lůžkách v režimu JIP. Několik pacientů již zemřelo.

Ve slánské nemocnici přibývají pacienti s covidem (Foto: KL)

Od pondělí se začalo plnit třetí covidové oddělení na stanici chirurgie II. Z tohoto důvodu, a též z důvodu covidového režimu na oddělení ARO, bylo nutné částečně přerušit operativu neakutních případů. „Kvůli pozastavené distribuci preparátů s monoklonálními protilátkami je od 19. listopadu jejich podávání výrazně omezeno, informaci, kdy bude distribuce obnovena, jsme zatím neobdrželi,“ sdělil ředitel slánské nemocnice Štěpán Votoček.

„Je politováníhodné, že vinou neočkovaných, kteří tvoří drtivou většinu všech vážných případů, budou trpět ti, kteří si svou nemoc nezavinili a na operaci budou opět, často v bolestech čekat. Je politováníhodné, že vinou neočkovaných naše sestry, lékaři a další personál stráví další advent a Vánoce na covidových odděleních a rok nevyčerpanou a tolik potřebnou dovolenou si ani letos nevyberou,“ říká Štěpán Votoček. Ten zároveň dodává, že je politováníhodné, že se mezi mediálně známými lékaři a dalšími odborníky, kteří covid viděli maximálně v televizi, najdou tací, kteří přiživují svou popularitu podporováním protiočkovací nálady.

„Je stěží pochopitelné, kam až dosluhující vláda nechala situaci dospět a že jsme ani od budoucí vlády zatím neslyšeli nic, co by se alespoň vzdáleně podobalo návrhu účinného řešení,“ posteskl si Štěpán Votoček.