Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Ve Slaném už stojí vánoční strom, je to dvanáctimetrový smrk

Úterý, 23. listopadu 2021 07:00

Slánské náměstí zdobí stříbrný smrk ze zahrady Krále Miroslava. Ten zakoupil nemovitost i se zahradou a stromem před rokem a požádal o jeho pokácení, protože rostl v hustě zastavěné oblasti a hrozil jeho pád při poryvech větru. Vánoční strom pro Slaný je dvanáctimetrový smrk, vážící 3,3 tuny. V pondělí byl přivezen a vztyčen na Masarykově náměstí. Akci a vlastní jeho převoz zařizovaly Technické služby Slaný. Jeho slavnostní rozsvícení se odehraje v sobotu 27. listopadu.

Ve Slaném už stojí vánoční strom, je to dvanáctimetrový smrk (Foto: KL)

Vánoční strom ve Slaném slavnostně rozsvítí již tuto soboru v podvečer. Společně s ním, při Slavnostech světla, se také rozzáří výzdoba královského města. Zda se ale vše uskuteční za přítomnosti veřejnosti, rozhodnou slánští radní až dnes v podvečer.

„Vzhledem k tomu, že byl smrk opravdu velmi vysoký a při případné další vichřici už hrozil jeho pád a ohrožení okolních domů, bylo rozhodnuto o jeho pokácení. Akci a vlastní převoz stromu zařizovaly Technické služby Slaný,“ sdělila mluvčí slánské radnice Markéta Růtová a dodala: Strom je sice mírně nahnutý, ale vzhledem k tomu, že byl vytipován jako rizikový, rozhodlo se vedení města ho využít jako vánoční.“

„Pan Král nemovitost i se zahradou a stromem zakoupil před rokem. Podal si žádost o povolení ke kácení, jenže to již ale vypršelo. Proto v létě požádal o nové povolení a díky tomu nás napadlo, že by mohl udělat radost lidem o Vánocích. Strom odhadem rostl v Riegrově ulici asi 50 let. K zemi ho musel složit 70 kilový jeřáb a přemístit ho do Dražkovické ulice, kde byl naložen na valník tažený traktorem. Ten ho poté za doprovodu městské policie dovezl až na Masarykovo náměstí,“ uvedl Vladislav Konvalinka z Technických služeb Slaný.