Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Opilý řidič způsobil havárii, spolujezdkyni přivodil těžké zranění a z místa nehody utekl

Úterý, 16. listopadu 2021 10:12

V neděli 14. listopadu, deset minut po 22. hodině, vyjížděly složky integrovaného záchranného systému k havárii osobního vozidla, k níž došlo v Unhošti na Kladensku. Na místo byl povolán také policejní psovod se psem.

Opilý řidič způsobil havárii, spolujezdkyni přivodil těžké zranění a z místa nehody utekl (Ilustrační foto: KL)

Podle dosavadního policejního šetření došlo k havárii tak, že čtyřiačtyřicetiletý muž řídil vozidlo Škoda Octavia ve směru od Unhoště na Jeneč, kdy na tomto úseku zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy na mokré vozovce, vyjel vpravo mimo komunikaci a narazil do směrového sloupku. Na toto zareagoval tím, že strhl řízení, čímž uvedl auto do smyku a poté narazil pravou boční částí škodovky do stromu, který přerazil. Vlivem nárazu se automobil přetočil přes střechu a skončil v poli.

„Oznamovatel nehody poskytoval první pomoc těžce zraněné spolujezdkyni z havarovaného vozidla, kterou našel poblíž silnice. Řidič po nehodě utekl z místa dopravní nehody do pole, kde ho poté našel policejní pes,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová. 

Policisté poté řidiče vyzvali k dechové zkoušce ke zjištění přítomnosti alkoholu v dechu, kdy přístroj naměřil pozitivní výsledek s hodnotou více než 1,5 promile. K výsledku muž uvedl, že před jízdou ve večerních hodinách vypil tři půllitrová jedenáctistupňová piva a pět panáků tvrdého alkoholu.

Těžce zraněná žena byla převezena sanitou do jedné z pražských nemocnic a muž do kladenské nemocnice.

„V současné době je čtyřiačtyřicetiletý šofér podezřelý ze spáchání dvou trestných činů, a to z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a ohrožení pod vlivem návykové látky. Za to mu hrozí v případě odsouzení trest odnětím svobody na šest měsíců až čtyři roky,“ dodala mluvčí Richterová.