Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Nemocnice ve Slaném vyhlásila zákaz návštěv a zřídila nové covid oddělení

Středa, 3. listopadu 2021 14:26

Slánská nemocnice, která slouží jak místním obyvatelům, tak i lidem z přilehlého okolí, vyhlásila ve svém areálu zákaz návštěv a zřídila nové covidové oddělení. Na něm se v současné době léčí přibližně 10 pacientu, převážně se středně těžkým průběhem.

Nemocnice ve Slaném vyhlásila zákaz návštěv a zřídila nové covid oddělení (Foto: KL)

Covidové oddělení bylo znovu otevřeno v jedné části ARO a na interním oddělení A. Ve slánské nemocnici se s onemocněním covid-19 léčí aktuálně přibližně 10 pacientů, kteří nejsou většinou očkováni, a projevuje se u nich středně těžký průběh nemoci. Oproti loňskému podzimu a letošní zimy mají však místní lékaři již značné zkušenosti a dostatek léků. Jako trumf v „rukávu“ mají také k dispozici nedávno zakoupený nový přístroj laser MLS (Multiwave Locked System). Díky němu se daří výrazně zlepšovat zdravotní stav covidových pacientů a navracet je do normálního života. I proto zatím nehrozí katastrofický scénář, který lidé zažívali v minulých rocích.

V nemocnice také vyhlásili zákaz návštěv a to do odvolání. „Případnou výjimku lze povolit pouze ze závažných důvodů po domluvě s ošetřujícím lékařem. Podmínkou je doložení certifikátu o dokončeném očkování či platného negativního testu na covid,“ upozornil ředitel Nemocnice Slaný Štěpán Votoček. Provoz ambulancí zatím nebyl přerušen a fungují nadále.